Biedronka w Przasnyszu będzie czynna w każdą niedzielę. Skutecznie omija zakaz handlu

Choć dziś przypada niedziela z zakazem handlu, market Biedronka przy ul. Piłsudskiego w Przasnyszu jest otwarty dla klientów. Sklep będzie czynny również w inne niehandlowe niedziele. To efekt wdrożenia w sklepach usług pocztowych, prowadzonych we współpracy z jedną ze spółek Skarbu Państwa.

 

Do otwartego w każdą niedzielę Zielonego Marketu przy przasnyskim dworcu, dołączył właśnie jeden z popularniejszych marketów w naszym mieście – Biedronka przy ul. Piłsudskiego, która znalazła się wśród setek sklepów w Polsce, wykorzystujących wyjątki zawarte w ustawie ograniczającej handel w niedziele.

Na razie ruch w placówce jest niewielki, bo klienci odzwyczaili się od zakupów w ostatni dzień tygodnia, ale powrót do dawnych przyzwyczajeń, to zapewne kwestia czasu.

 

Wyłom w murze zakazu handlu w większych placówkach w Przasnyszu jako pierwszy poczynił Zielony Market przy dworcu PKS, który od kilku miesięcy obsługuje klientów we wszystkie dni tygodnia. Teraz dołącza do niego Biedronka przy ul. Piłsudskiego, gdzie w każdą niedzielę zrobimy zakupy w godzinach 8.00-20.00.

Z możliwości odwiedzin w dobrze zapatrzonym markecie zadowoleni są klienci, skazani dotychczas na małe sklepiki. Mniej zadowolone są pracownice sklepu.

– Jestem niezadowolona z tych zmian, ponieważ i tak jesteśmy nadmiernie obciążone pracą – mówi nam anonimowo jedna z kasjerek. – Idąc tym tokiem rozumowania otwórzmy w niedzielę także wszystkie urzędy i biura. Niech ludzie sami ocenią czy praca w niedzielę jest tak atrakcyjna.

Takiemu postawieniu sprawy trudno się dziwić, po pierwsze w placówce brakuje personelu, po drugie – jak udało nam się dowiedzieć – niedzielne otwarcie sklepu nie likwiduje konieczności pracy w godzinach nocnych – np. podczas przyjęcia towaru, czy zatowarowania sklepu.

 

W przypadku Biedronki otwieranie sklepów we wszystkie dni tygodnia umożliwiła umowa z państwową spółką Poczta Polska. Inna spółka Skarbu Państwa – należący do Orlenu Ruch umożliwia omijanie przepisów Polo Marketowi.

Z podobnych furtek zamierzają korzystać inne duże sieci handlowe w Polsce –  Lidl, Kaufland i Carrefour. Tym samym zakaz handlu w niedziele, obowiązujący od 1 marca 2018 r., oficjalnie można ogłosić martwym prawem.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Dlaczego są zamknięte urzędy pocztowe w niedzielę??? 🤔🤔🤔

maxx
maxx
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Bo poczta to instytucja państwowa i nie muszą się starać ze wszystkich sił zarabiać pieniędzy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

A ja nie rozumiem tego problemu zupełnie. Wystarczy jedno rozwiązanie. Za pracę w niedzielę pracownik ma dostać podwójną stawkę. I w takich biedronkach czy lidlach będzie więcej chętnych do pracy niż miejsc.

Ryszard Ty draniu!
Ryszard Ty draniu!
1 rok temu

Gdzie przy dworcu jest Zielony Market? Pani chyba dawno w Przasnyszu nie była

QWERTY
QWERTY
1 rok temu

Nie wiem o co ten hejt na biedre, sam kiedyś pracowałem w większym zakładzie i za sobotę i niedziele kasa była większa, to chętnych wyło do pracy w te dni więcej, obowiązkowo były dni w tygodniu do odbioru, a to ze z rodzina czas spędzić trzeba to bez przesady, cały dzień w biedrze pracownik nie siedzi.

maxx
maxx
1 rok temu

Socjalizm (ciągle) bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju.
Jak ktoś nie będzie chciał pracować w niedzielę, to znajdzie pracę w sklepie gdzie niedziele są wolne. Zaraz Lidl i inne większe sklepy dołączą. Zamiast stać na mrozie albo deszczu przed pocztą, za jednym staniem załatwi się listy i rachunki. Super pomysł.