Bartek Kiersikowski wicemistrzem Polski

W Kielcach w dniach 16-18 października 2015 roku zostały rozegrane mistrzostwa Polski w trójboju siłowym klasycznym juniorów do 18 lat, 23 lat, seniorów i weteranów kobiet i mężczyzn. Jednocześnie były to eliminacje do mistrzostw Europy w trójboju siłowym klasycznym, które odbędą się na przełomie marca przyszłego roku  w Estonii.

Miasto i powiat Przasnysz reprezentował zawodnik LKS GROM trenowany przez Cezarego Pykała – Bartłomiej Kiersikowski, uczeń LO im. KEN w Przasnyszu. Bartek startował w wadze 74 kg wśród junior do lat 18. Siedemnastolatek wywalczył wicemistrzostwo Polski z wynikiem: przysiad – 160 kg, wyciskanie sztangi leżąc – 105 kg, martwy ciąg 202,5 kg co dało łącznie 467,5 kg w trzech bojach. Wywalczone miejsce spowodowało, iż Bartek zakwalifikował się do finałów mistrzostw Europy w Estonii w 2016 roku. Możliwości Kiersikowskiego były nieco większe, przegrał złoty medal tylko o 5 kg, pomimo że był lepszym zawodnikiem od zwycięzcy (posiadacz drugiego wyniku na świecie w jednym z bojów). Chcę wspomnieć, że zawodnik LKS GROM pokonał swojego rywala, byłego brązowego medalistę mistrzostw świata w trójboju siłowym klasycznym Kacpra Drochomireckiego  z Głuszycy aż o 17,5 kg. Bartłomiej z zawodów na zawody staje się coraz silniejszym, pewnym siebie zawodnikiem. Jest bardzo zdyscyplinowany, sumienny i pracowity. Czas w końcu by zawalczył o medal mistrzostw Europy, bądź świata.

Wielkie podziękowania dla firmy PetroPower z Przasnysza, która pomaga zawodnikowi i finansuje jego przygotowania do startów w mistrzostwach. Podziękowania dla burmistrza miasta Przasnysz Waldemara Trochimiuka, Starosty Zenona Szczepankowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Marka Walędziaka, dyrektora OSiR Przasnysz Krzysztofa Szczepańskiego oraz dla Mariusza Cichowskiego.

Informacyjnie podaje, że 7-8 listopada bieżącego roku odbędą się mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc juniorów, seniorów i weteranów w Warszawie. Ludowy Klub Sportowy GROM będzie reprezentowało 6 zawodników. Myślę, że zawodnicy nie zawiodą i przywiozą z mistrzostw Polski kilka medali.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments