Asp. szt. Dariusz Popiołek z brązowym medalem mistrzostw świata

Dariusz Popiołek, dyżurny makowskiej policji zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Armwrestlingu. Zawody odbyły się w miniony weekend we Francji, w miejscowości Dieppe.

 

W ostatni weekend we Francji w miejscowości Dieppe odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu. Do Francji przybyło 360 zawodników z całego świata. Reprezentacja Polski liczyła 48 zawodników. Wśród nich był asp. szt. Dariusz Popiołek, funkcjonariusz makowskiej policji.

– Asp.szt. Popiołek zdobył brązowy medal w kategorii Masters +105 kg na prawą rękę. Jak sam przyznaje „nie było łatwo”, ponieważ startował z doświadczonymi zawodnikami z całego świata – informuje KPP Maków Maz.

 

Na co dzień Dariusz Popiołek jest dyżurnym w Komedzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

– Znakomicie łączy służbę w Policji ze swoją pasją i zamiłowaniem do sportu, w którym odnosi sukcesy. Od zawsze interesował go sport, a szczególnie kulturystyka. Od blisko 4 lat intensywnie trenuje armwrestling. Należy do Klubu Family Team Wyszków. Na swoim koncie ma tytuł mistrza i wicemistrza Polski w kategorii Masters +105 kg oraz tytuł mistrza Europy w kategorii Masters +105 kg na lewą rękę oraz wicemistrza w kategorii Masters +105 kg na prawą rękę. Swoje sukcesy zawdzięcza ciężkiej pracy, bo jak mówi, armwrestling to nie tylko trening rąk, ale również przygotowanie ogólnorozwojowe – dodaje rzecznik Monika Winnik.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments