Akcja „Daj drugie życie pluszakom” nabiera rozpędu. Misie tym razem pojawiły się nie tylko w Przasnyszu

– Zaczęliśmy skromnie od 250 pluszaków na Walentynki. Tym razem przygotowaliśmy 750 sztuk pluszaków – informuje Stowarzyszenie Obywatelski Konwój Humanitarny w Przasnyszu. Na mieszkańców w różnych miejscach znów czekają maskotki z liścikami.

 

– Nasi wolontariusze prali, pakowali i przygotowywali używane pluszaki przez 2 tygodnie. Dostarczały je szkoły, przedszkola, sołectwa, najróżniejsze organizacje, KGW. Pluszaki przyjechały do nas m.in. z Przasnysza, Makowa, Chorzel, Jednorożca, Wielodroża, a nawet Szczytna czy Wielbarka, Skierkowizny, Krasnosielca i innych miejscowości – przekazuje Obywatelski Konwój Humanitarny.

Do każdego pluszaka dołączona jest karteczka z informacją o akcji i QR code do zbiórki na leczenie dla Agnieszki Sieruty na stronie Siepomaga.

Pluszaki tym razem  można znaleźć w następujących miejscach:

 • Zespół Szkół Powiatowych im. mjra H.Sucharskiego w Przasnyszu (biblioteka)
 • LO im. KEN w Przasnyszu RSU i „w cudzysłowie” – Zwolnieni z Teorii
 • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu
 • Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu
 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krasińcu
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu
 • Księgarnia Pegaz w Rynku w Przasnyszu
 • Wakacje.pl Przasnysz
 • KEBAB EGIPT
 • Pizzeria Wiatraczna Przasnysz
 • na ulicach Krasnosielca
 • na ulicach miasta, szczególnie na Rynku Miejskim

Dodatkowo w Makowie Mazowieckim pojawiły się również cudne szydełkowe kwiatki od Natalii Gorgolewskiej.

Akcję przygotowała Grupa Niezależnych Wolontariuszy oraz członkowie Stowarzyszenie Obywatelski Konwój Humanitarny

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
2 miesięcy temu

Akcja piękna! ❤️Powinna dać do myślenia rodzicom i wszystkim, którzy rozpuszczają dzieci kupując nadmierną ilość zabawek.
Pamiętajcie, że żadna zabawka nie zastąpi obecności przy dziecku, rozmowy i miłości. Trwonienie pieniędzy i zanieczyszczanie środowiska przysłużą się wyłącznie do gorszej przyszłości naszych dzieci.

Obserwator
Obserwator
2 miesięcy temu

Jedni dostają pieniądze publiczne na kiepskie imprezy dla nikogo a drudzy potrafią zrobić coś z niczego bez zbędnych nakładów finandowych….. liczy się pomysł nie tandeta i zamydlanie oczu pozami dobroczynności…… Bartek niech Twoja Arena bierze przykład i zmieni swój tor myślowy o pomaganiu bo cudzymi rękoma i za publiczne tysiące pomagać umie każdy…… Jesteś fajny, pracowity chłopak ale coraz mniej osób wierzy w Twoje puste słowa….. Pozdrawiam serdecznie przasnyski Wolontariat, ten prawdziwy, bez zbędnej propagandy publicznej, zdjęć i obklaskanej próżności, ten który nie upomina się i nie rząda, ten dla którego priorytetem jest człowiek a nie dotacja urzędowa bez której… Czytaj więcej »

Bartosz Gnojewski
Bartosz Gnojewski
2 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Z wielką przyjemnością odpowiem na te kalumnie pod moim adresem i adresem Areny Dobra. Z urzędu miasta stowarzyszenie otrzymało w 2023 roku dotacje w kwocie 27 tys zł! Przeprowadziliśmy za te pieniądze dwie imprezy! Festiwal Baniek Mydlanych połączony z Majowkowym graniem ( w tej imprezie wzięło udział ponad 500 dzieci i kilkaset osób dorosłych ), zebraliśmy przy okazji 13 tys zł na Aleksa i Krystiana W grudniu 23 roku zrobiliśmy imprezę Turniej Ścianki Wspinaczkowej! I to te dwa cele z budżetu miasta! Tylko to! Oprócz tego dofinansowania od marszałka Adama Struzika otrzymaliśmy środki na turniej piłki nożnej, na rozwój organizacji… Czytaj więcej »

Emilia
Emilia
2 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Kiepski z Ciebie „Obserwator” 🤫

Proponuję zakupić słownik ortograficzny – może na kolejnym kiermaszu książki organizowanym przez Arenę?🤔