28-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, bo przekroczył dozwoloną prędkość

Policjanci zatrzymali 28 – latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz nawet do 3 lat więzienia.

 

Przed weekendem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. Jego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 31 km/h.

– Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie 28 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28 – latka prawie 3 promile. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – wyjaśnia asp. Magda Zarembska.

Teraz kierującemu za przekroczenie prędkości oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat więzienia, a także wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

– Pamiętajmy, alkohol zmniejsza szybkość reakcji. Nietrzeźwy kierowca błędnie ocenia sytuację i własne umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nie wsiadaj za ki Jazda za kierownicą w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments