25-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego pędził przez Ciechanów. Stracił prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandat to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W ostatnich dniach uprawnienia do kierowania straciło dwóch kierujących pędzących przez Ciechanów. Jeden z nich to mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

 

Kolejny kierowca stracił uprawnienia do kierowania za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. W miniony wtorek, 21 marca policjanci z drogówki zatrzymali na ul. 17 Stycznia w Ciechanowie kierowcę Infinity. 25 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.

Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

– Przypominamy, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – przypomina Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

– Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej – dodaje.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Korsarz
Korsarz
2 miesięcy temu

Baran , chciał coś wyrwać podupcyć mógł kupić wino jechać na bloki i by miał zabawę do rana a tak to 1300 w plecy i pj zabrane

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 miesięcy temu
Reply to  Korsarz

Jeszcze raz, tylko po polsku, poproszę.