24-latek uciekł z kwarantanny. Szybka i bezwzględna akcja Policji [VIDEO]

Od razu śpieszymy uspokoić, że pościg za mężczyzną miał miejsce w Makowie, ale nie tym leżącym nieopodal Przasnysza. Chodzi bowiem o Maków Podhalański, gdzie funkcjonariusze policji po pościgu zatrzymali młodego mieszkańca, który taksówką uciekł z kwarantanny. Zbieg został schwytany i pozostanie w odosobnieniu, na dwa tygodnie na kwarantannę trafi także taksówkarz, który nie mogąc świadczyć usług, nie zarobi na swoją rodzinę.

 

24-letniemu mężczyźnie znudziła się kwarantanna, dlatego postanowił zamówić taksówkę i udać się na przejażdżkę. W pogoń za nieodpowiedzialnym zbiegiem ruszyli policjanci, którzy obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Bezmyślny uciekinier naraził na szwank zdrowie kierowcy oraz policjantów, a taki czyn jest zagrożony wysoką karą pieniężną. Dotychczas było to 5 tys. złotych, ale premier Mateusz Morawiecki wczoraj zadecydował, że rośnie aż do 30 tys. zł.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #Zostańwdomu ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali prawie 56 tys. osób poddanych kwarantannie. W 328 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – przekazał w sobotę PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

Wobec 328 osób, które nie zastosowały się do kwarantanny, wdrożono czynności mające na celu pociągnięcie ich do odpowiedzialności prawnej.

Źródło Policja/Youtube
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
3 lat temu

jemu 30 tys to mało

Jasiek
Jasiek
3 lat temu

NA GŁUPOTĘ NIE MA CENY???!!!! A właśnie nie wirusy i choroby zniszczą świat lecz GŁUPOTA!!!!!!!!!!!!!!! A tego C… powinni oblać benzyna i spalić, już by nie było z paprochem kłopotów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wizard
Wizard
3 lat temu
Reply to  Jasiek

Wiesz o tym że na mowę nienawiści jest paragraf?

jarek
jarek
3 lat temu
Reply to  Wizard

Bez przesady. Samosądy zostawmy to nie średniowiecze. Ale paka musi być

ala
ala
3 lat temu

Myślę,,że w czasie takiej kwarantanny ,w czasie wyczekiwania na ZŁO głową może wysiąść.

jarek
jarek
3 lat temu
Reply to  ala

A to setki ludzi maja cierpieć bo ktoś traci głowę?

Robert
Robert
3 lat temu

Dziś w Warszawie też uciekł ale ze szpitala Zakaźnego ul Wolska.

Mira
Mira
3 lat temu

Przykro jest patrzec na zacofanie naszego narodu szczegolnie widac to w komentujących „Januszach” Moze lepiej pojdzcie do sklepu po makaron zeby dla somsiada zlodzieja nie wystarczyło. Mieszkam w kraju zachodnim i tu nikt takiego cyrku nie robi. Ludzie smieja sie nas przez takie wlasnie zachowanie. Wstydd

Karol
Karol
3 lat temu
Reply to  Mira

To siedź w tym kraju ZACHODNIM i aby nie wracaj z podkulonym ogonem i nie płacz na granicy że długie kolejki.