23 – latek jechał 110 km/h w obszarze zabudowanym. Policjantom tłumaczył, że „już zwalniał”

23-letni mężczyzna jechał 110 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymany przez funkcjonariuszy policji tłumaczył się, że „już zwalniał”. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz odpowie przed sądem.

 

Nadmierna prędkość wciąż jest jedną z głównych przyczyn wielu tragicznych zdarzeń na drogach. To dla policjantów wystarczająco mocny argument, aby stale kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierowcy i surowo karać tych, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

W piątek, 2 lutego policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Skoda.

– Powodem kontroli było lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie 23 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 110 km/h. Tym samym dopuszczalną prędkość przekroczył o 60 km/h – informuje rzeczniczka.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy na 3 miesiące, ale za naruszenie przepisów odpowie przed sądem. Podczas zatrzymania tłumaczył się mundurowym, że „przecież już zwalniał”.

Policja apeluje o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami.

– Większość kierowców zatrzymanych do kontroli za przekroczenie prędkości swoje zachowanie tłumaczy: ciągłym pośpiechem, spóźnieniem, roztargnieniem czy nieuwagą. Pamiętajmy – to żadne wytłumaczenie, gdy dochodzi do tragedii. Przestrzegajmy przepisów i dbajmy o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych użytkowników dróg – dodaje policjantka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
17 dni temu

Dobrze że go ujęli

Jdd
Jdd
17 dni temu
Reply to  Arkadiusz

A Arkadiusz jak zwykle ,ty nigdy nie przekroczyłeś i nie przekroczysz prędkości-rowerem to niemożliwe

Kierowca zawodowy
Kierowca zawodowy
17 dni temu
Reply to  Jdd

Są magicy co rowerem elektrycznym czy hulajnogą ze zdjętą blokadą dadzą radę przekroczyć prędkość heheh, ale.na głupotę niestety, ale nie ma.lekarstwa