2.ORel Przasnysz najlepszy we współzawodnictwie bojowym w 2022 roku

Podczas uroczystej Gali Sportu Wojskowego, która odbyła się w miniony wtorek w Bartoszycach, podsumowano ubiegłoroczne zmagania sportowe żołnierzy z blisko dwudziestu jednostek wojskowych. Drugi rok z rzędu na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza.

 

Wydarzenie było podsumowaniem ubiegłorocznych zmagań sportowych żołnierzy z blisko dwudziestu jednostek wojskowych, grupy 3 współzawodnictwa w ramach Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

– Drugi rok z rzędu bezkonkurencyjni okazali się żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Na ogólny sukces złożyły się wyniki z poszczególnych konkurencji, w których czterokrotnie zdobywaliśmy pierwsze miejsce, trzykrotnie drugie i raz miejsce trzecie. Był to wyjątkowy moment podziękowania wszystkim żołnierzom, których wyniki sportowe rozsławiły 2. Ośrodek Radioelektroniczny oraz podległy 8 batalion Walki Radioelektronicznej na szczeblu Wojska Polskiego. Sport wojskowy to przede wszystkim sport powszechny, w którym biorą udział tysiące żołnierzy w wielu dyscyplinach sportowych, przyczyniając się tym samym do wyszkolenia fizycznego. Dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem ogromu pracy jaką włożyli nasi żołnierze przygotowując się do poszczególnych zawodów, za co serdecznie im dziękuję. Obserwowałem postępy naszych żołnierzy i wiem ile wyrzeczeń ich to kosztowało.Często widząc efekt końcowy w postaci osiągniętego wyniku nie zdajemy sobie sprawy, jak ciężką i wyboistą drogę musieli pokonać. Długie godziny spędzane na siłowni, hektolitry potu wylane na treningach, trzymanie rygorystycznej diety, ciągła samokontrola, systematyczność, praca nad siłą woli i nad swoim ciałem, to tylko część z nich. Ale jeśli naprawdę się coś kocha, tak jak udowadniają to nasi żołnierze to po prostu warto to robić – skomentował płk dypl. Bogusław Postek.

 

Wyróżnionym sportowcom, reprezentacjom oraz jednostkom wojskowym nagrody wręczał dowódca 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Wojciech Ziółkowski. Obchody uatrakcyjnił występ zespołu Przasnyscy Orelowcy. Współzawodnictwo sportowe w ramach 16. Dywizji Zmechanizowanej obejmuje 12 dyscyplin, m.in. biegi przełajowe, judo, pokonywanie Ośrodka Sprawności Fizycznej , strzelanie z broni etatowej, pływanie, futsal itp.

 

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments