ZSP Chorzele: ZŁOTY DUBLET w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych

6 grudnia 2016 roku w hali sportowej ZSP Chorzele rozegrano zawody w piłkę ręczną szkół  ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z ZSP Chorzele, ZSP Przasnysz i LO Jednorożec. Spotkania rozegrano systemem każdy z każdym w kategorii dziewcząt i chłopców.

Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja ZSP Chorzele zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców,  która pokonała obu rywali, drugie miejsce zajęli reprezentanci ZSP Przasnysz, trzeci stopień podium  przypadł drużynie LO Jednorożec.

Chłopcy z ZSP Chorzele zagrali bardzo uważnie, przez cały czas kontrolując przebieg meczów i  systematycznie  powiększając swoją przewagę nad rywalami. Kapitanem drużyny chłopców jest  Marcin Szmalc – mózg drużyny, grający na środku rozegrania, obok grali Piotr Stanejko i Paweł  Walewacz – skuteczni w rozegraniu i obronie, na skrzydłach grali Hubert Brzezicki -słynący z szybkiego  kontrataku oraz słynący ze swojego wzrostu, sprytu i skoczności Adam Olender, bramki dzielnie  bronił Maciek Lubowiedzki. Obroną dzielnie i skutecznie dowodził Przemek Wierzbicki- grający na  pozycji obrotowego. Rzutami z dystansu popisywał się Kamil Borkowski. Młodsi członkowie zespołu  Mateusz Cichowski, Mateusz Siemiński, Dominik Kłodowski, Kacper Piasecki, Mateusz Zalewski, Andrzej Brodzik i Szymon Więcek uważnie obserwowali grę starszych kolegów oraz zdobywali punkty jako ich zmiennicy.

Opiekunem drużyny jest Janusz Drubkowski nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem potrafiący dotrzeć do młodzieży i zmotywować młodych ludzi do wspięcia się na wyżyny szkolnego sportu w różnych dyscyplinach. Podobny wynik uzyskały dziewczęta zdobywając po raz szósty z rzędu tytuł mistrzyń powiatu. Skład drużyny dziewcząt: Klaudia Morawska- kapitan zespołu, Klaudia Siedlecka- obrotowa, Nikola Koczkodon- rozegranie, Paulina Samsel- bramkarz, Milena Samsel-skrzydłowa, Beata Bober-skrzydłowa, Klaudia Filipowicz-skrzydłowa, Kasia Abramczyk-bramkarz, Daria Rosińska-kołowa, Karolina Przybysławska-skrzydłowa, Julia Królicka- rozgrywająca. Opiekunami dziewcząt są Michał Zawojek i Adam Brosch.

Zawody sędziował dyrektor ZSP Chorzele Krzysztof Milewski.

Zawodników zwycięskich drużyn udekorowano złotymi medalami a szkoła otrzymała pamiątkowe puchary.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments