10 cudzoziemców pracowało w mławskiej firmie produkcyjnej, choć nie posiadali wymaganych dokumentów

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin we współdziałaniu z Państwową Inspekcją Pracy z Ciechanowa oraz policjantami z KPP w Mławie zatrzymali 10 mężczyzn, którzy złamali przepisy pobytowe na terytorium kraju. Cudzoziemcy mimo, że pracowali w jednej z mławskich firm mieli przeterminowane wizy i unieważnione karty pobytu.

 

Kontrole legalności pobytu funkcjonariusze przeprowadzili w poniedziałek (22 kwietnia 2024 roku) na terenie powiatu mławskiego, ogółem sprawdzając 95 cudzoziemców.

– Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Indonezji, Nepalu, Indii i Kirgistanu, którzy na co dzień pracowali w jednej z firm produkcyjnych. Żaden z zatrzymanych mężczyzn nie posiadał wymaganego dokumentu, który uprawniałby go do legalnego pobytu i pracy w Polsce. Trzech obywateli Indonezji nie opuściło terytorium RP po odmowie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy przez wojewodę, podobnie jak Kirgiz, który wykorzystał dopuszczalny okresu pobytu – informuje Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

– Pozostali mężczyźni mieli nieważne wizy bądź unieważnione litewskie i maltańskie karty pobytu. Dodatkowo jeden z obywateli Nepalu posiadał nieważną wizę chorwacką z ograniczeniem terytorialnym, dlatego podejmując się przyjazdu do Polski z Chorwacji dokonał przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom – przekazują funkcjonariusze.

Wobec wszystkich zostały wszczęte postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania do powrotu, zakończone w dziewięciu przypadkach wydaniem decyzji powrotowych.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Buba
Buba
24 dni temu

Jeśli to dzielni żołnierze z Ukrainy to przeprosić polską wojskową tłustą emkę. hvala

abub
abub
23 dni temu
Reply to  Buba

Rezać lachów

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Buba

Naprawdę myślisz że Indinezja i Nepal to obwody w Ukrainie?

Buba
Buba
23 dni temu

no tak, zapomniałe to produkcja. masz rację. Ukraińcy to zaraz będą czy już są w „polskiej” policji

Mieszkaniec
Mieszkaniec
23 dni temu

do siebie proszę wracać