Podpisano list intencyjny pomiędzy Veolią, a Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o

W czwartek w Urzędzie Miasta Przasnysz, Veolia wraz Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o  podpisali list intencyjny, w związku z zamiarem przystąpienia do analizy możliwości potencjalnej współpracy w zakresie określenia efektywności lokalnych synergii dla obniżenia śladu węglowego, redukcji zużycia energii oraz zwiększenia efektywności systemu ciepłowniczego.

 

– Chcąc przejść na zielone źródła energii, z uwagi na fakt dbałości o kwestie ochrony środowiska, potrzebujemy nie tylko zmiany paliw, ale przede wszystkim metod, jakimi pozyskiwana jest energia cieplna. Znane są już techniki odzyskiwania ciepła odpadowego z miejsc, gdzie zwykle się ono marnuje, np. z dużych serwerowni, hal produkcyjnych lub ze ścieków – wyjaśnia miejski samorząd.

Veolia jest w trakcie opracowania koncepcji technicznej planowanego przedsięwzięcia.

–  Polega ono na odzysku ciepła ze ścieków oczyszczonych przy użyciu pomp ciepła, które ogrzeją mieszkania przasnyszan. Taki odzysk energii ma zredukować zużycie węgla w sieci ciepłowniczej i przyczynić się do wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego w mieście – dodaje samorząd.

 

– Mamy nadzieję, że po spełnieniu wszelkich wymogów technicznych, Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o wraz z Veolia rozpoczną realizację tak innowacyjnego przedsięwzięcia dla naszego miasta – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
22 dni temu

Kasę wydamy, zwróci się za 50 lat. Albo i nie.

Mark4
Mark4
22 dni temu
Reply to  Konował

A musi się zwrócić? Zakładając pompę ciepła i fotowoltaikę do swojego domu, nie myślałem o zwrocie kosztów. Inne korzyści były dla mnie ważniejsze.

waldi
waldi
22 dni temu
Reply to  Mark4

Jakie ?

Konował
Konował
22 dni temu
Reply to  waldi

Daje pracę małym chińskim rączkom przy produkcji za 1,5 dolara dziennie, a za 20 lasy małe afrikanskie rączki rozbiorą to za dolara na dzień

¯\_(ツ)_/¯
¯\_(ツ)_/¯
15 dni temu
Reply to  waldi

oszczędność miejsca bo nie trzeba składować paliwa, czyściej bo nie trzeba się pozbywać mikropyłu z popiołu, bezpieczniej (ciekawe ilu właścicieli kotłów ma zabezpieczenia na wypadek awarii pomp czy rozszczelnienia / zbyt wysokiego ciśnienia), oszczędność czasu…Jest tego trochę.

Kazio
Kazio
21 dni temu

Wystarczy już tego smrodu z Karwacza