Znalazłeś kłódkę na klamce swojego auta? Policja ostrzega.

Kilkaset złotych w zamian za zdjęcie kłódki z klamki naszego samochodu? To wcale nie żart. W ostatnim czasie kierowcy, parkujący zwłaszcza na terenie galerii handlowych, po wyjściu ze sklepu, ze zdziwieniem zauważali na klamkach swoich pojazdów umocowane kłódki, którym towarzyszył krótki list.

 

Pomysłodawca tego procederu oferuje pomoc w zdjęciu wątpliwej ozdoby, jednak za podanie kodu/szyfru oczekuje zapłaty kilkuset złotych. Wyłudzacze maję też swoiste poczucie humoru. Liścik zaczyna się bowiem sformułowaniem – „PRODUKT REKLAMOWY – GRATIS”.

Policjanci ostrzegają. Jest to kolejny sposób na wyłudzenie naszych pieniędzy. W okresie przedświątecznym różnej maści oszuści, naciągacze, liczą, że zaangażowani w przedświąteczne przygotowania  będziemy mniej czujni. Każda sytuacja, która odbiega od normy może być pułapką.

Mundurowi apelują! Zachowajmy ostrożność. Nie dajmy się zmanipulować, nie ulegajmy sugestiom . Nie działajmy impulsywnie i bez zastanowienia. O wszelkich nieprawidłowościach informujmy służby.


 

Źródło KWP
Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wci
wci
1 rok temu

dobry brzeszczot i po kłódce

Derek
Derek
1 rok temu
Reply to  wci

Lepiej duże nożyce do drutu–bardziej proste i szybkie…

Karol
Karol
1 rok temu

Jak Za 400 to ja mogę sprzedać szlifierkę na baterię

Olo
Olo
1 rok temu

A mnie wystarcza 2 klucze i obok siebie i dzwignia prawie 0 siły i po klucze polecam na YouTube

Paweł
Paweł
1 rok temu

Przecież po numerze telefonu można dojść kto to jest, trzeba podawać swoje dane przy rejestracji telefonu na kartę więc można gościa złapać.