Mieszkańcy gminy Przasnysz poznawali tajniki wędliniarstwa

W świetlicy wiejskiej w Obrębie zorganizowano warsztaty wędliniarskie. Uczestnicy poznawali tajniki branży i sami przygotowali mięsne przysmaki.

 

Mieszkańcy Gminy Przasnysz mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawych warsztatach wędliniarskich. Odbyły się one 7 maja w świetlicy wiejskiej w Obrębie, a poprowadził je Krzysztof Jaworski Serowar Żuławski we współpracy z Adamem Jaworskim. Organizatorem warsztatów była Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”.

– Operacja pn. „Kreatywni liderzy w działaniu” ma na celu upowszechniania i zachowania dziedzictwa kulturowego oraz rozwoju produktów lokalnych na obszarze partnerskich LGD, poprzez działania edukacyjne, integracyjne i promocyjne – informuje LGD „Północne Mazowsze”.

Podczas wspólnych zajęć uczestnicy warsztatów skupili się nie tylko na teorii związanej z branżą wędliniarską, ale także dzięki prowadzącym przygotowali swoje przysmaki. Pojawiła się kiełbasa, a także wędzone wędliny, które można było spróbować podczas degustacji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
10 dni temu

Ktoś może ma namiary,gdzie można kupić takie wyroby w okolicach Przasnysza

Bartek
Bartek
9 dni temu
Reply to  Aaa

Są ludzie którzy wedza prawdziwym drewnem bez wędzarni na wiórki i bez saletry ale ceny nie dla koneserów biedronki. Za jakość trzeba zapłacić.