Ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad zwierzętami. Zabił trzy psy, jednego spalił w piecu

Policja prowadzi czynności w sprawie 39 – latka, który jest podejrzany o zabicie ze szczególnym okrucieństwem trzech psów.  Jednego z nich uderzył młotkiem, a następnie wrzucił do paleniska w piecu. Funkcjonariusze odnaleźli zwęglone szczątki zwierzęcia w śmietniku, w pobliżu domu podejrzanego mężczyzny.

 

Kilka dni temu policjanci zatrzymali 39 – latka, który jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami i zabicie w bardzo okrutny sposób trzech psy. Podczas policyjnej interwencji odnaleziono częściowo zwęglone szczątki psa. Zdarzenie to widziało kilka osób, ale nikt w czasie nie zareagował.

– Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna znęcał się i zabił jeszcze dwa inne psy, których był właścicielem. Zabite zwierzęta zakopał na terenie swojej posesji. Podczas czynności Policji, wskazał miejsce zakopania zwierząt – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Zatrzymany usłyszał już zarzut zabicia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został aresztowany na 3 miesiące. Trwają dalsze czynności. Warto przypomnieć, że znęcanie się nad zwierzętami można też zgłosić poprzez zakładkę „Zielona Strefa” na stronie internetowej KWP – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
3 miesięcy temu

powinni go karnie przypalić, obie łapy a potem pognać do lasu

Roman Kowalczyk
Roman Kowalczyk
3 miesięcy temu

Zwyrodnialec , powinien dostać pełną działkę wraz z publikacją w mediach .