Zakończył się powiatowy program prozdrowotny dla dzieci z otyłością. [VIDEO]

Zakończył się powiatowy program prozdrowotny dla dzieci z otyłością. Za chwilę rusza wsparcie w zakresie przeciwdziałania chorobom kręgosłupa u dzieci.

Pod koniec czerwca 2019 r. zakończył się projekt pn. „Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu przasnyskiego” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Liderem projektu był Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, a Partnerem Fundacja ProEdoo. Niezbędny wkład finansowy do projektu zapewnił powiat przasnyski.

Celem projektu byłą poprawa stanu zdrowia dzieci w wieku 6-12 lat z otyłością poprzez objęcie ich działaniami edukacyjnymi (warsztaty żywieniowe i edukacyjne dla uczestników projektu; warsztaty dla uczestników i ich rodziców) oraz interwencją terapeutyczną (badania lekarskie, grupowe zajęcia z zakresu aktywności fizycznej, w tym basen, ćwiczenia ruchowe na sali).

Poniżej prezentujemy film podsumowujący projekt wraz z zaproszeniem starosty przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego do udziału w kolejnym projekcie w zakresie przeciwdziałania chorobom kręgosłupa u dzieci.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments