Wspólne ćwiczenia przasnyskich służb mundurowych. Próba wykradzenia wrażliwych danych z Jednostki [FOTO]

W piątek, 27 października w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Przasnyszu, Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz przasnyską Placówką Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej zorganizowano roczne ćwiczenie epizodyczne w zakresie naruszenia systemu ochrony.

 

Tego typu ćwiczenie ma na celu sprawdzenie obowiązujących procedur na wypadek wystąpienia różnych sytuacji nadzwyczajnych.

– Tegoroczny scenariusz dostosowany był do warunków oddających realizm działania i zakładał chęć wykradzenia wrażliwych danych ze służbowych komputerów przez pracowników zewnętrznej firmy odpowiedzialnych za konserwację sprzętu elektronicznego – skomentował płk dypl. Bogusław Postek, dowódca przasnyskiej jednostki.

Aby zwiększyć poziom trudności przeprowadzanego ćwiczenia organizatorzy nie zapoznali wcześniej żołnierzy z sytuacją, z którą musieli się zmierzyć.

– Okazało się, że przyjęte rozwiązania w zakresie ochrony fizycznej i elektronicznej funkcjonują na wysokim poziomie, a sposób współdziałania z innymi służbami pozwolił na właściwą koordynację przyjętych rozwiązań. Realizacja wspólnych ćwiczeń z zaprzyjaźnionymi służbami mundurowymi była dla wszystkich nieocenionym doświadczeniem, które w następstwie pozwoli na dostosowanie, uaktualnienie i ewentualną poprawę wdrożonych procedur określonych w aktach normatywnych, tak by realizacja zadań wynikała z litery prawa, a nie dobrej woli jego wykonawcy – dodaje dowódca.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
Obywatel
1 miesiąc temu

A metoda na wnuczka oszukujaca seniorów też była ćwiczona

Sasza
Sasza
1 miesiąc temu

Bawią się chłopcy w indian i kowboi. Uroki pracy mundurowych.

Zbigi
Zbigi
1 miesiąc temu
Reply to  Sasza

ktos chcial przejac menu w woju na sniadanie.
a taka owsianka na mleku to samo zdrowie
Bardzo dobrze ze sie nie dali 😉

Ale info 😂
Ale info 😂
1 miesiąc temu

O rety, a cóż to za wiadomość ? Chyba normalne, że żołnierze ćwiczą. Po to są.
Może info zajmie się poważniejszymi problemami, które dotyczą mieszkańców, np. dlaczego w Przasnyszu nie odbierają spod domów smieci wielkogabarytowych? Po wsiach zbierają, a tu nie. Dlaczego?

Magda
Magda
1 miesiąc temu
Reply to  Ale info 😂

jak ci nie pasuje to po cholerę czytasz? a jak masz problem to zgłoś się do redakcji jak inni czytelnicy a nie spamujesz

Ale info
Ale info
1 miesiąc temu
Reply to  Magda

Jesteś niegrzeczna i bezczelna. Po to pisze się komentarze, aby problem nagłośnić. Ten dotyczy większości mieszkańców . Wiec nie komentuj i nie używaj wulgaryzmów, bi świadczyły o sobie

Pele
Pele
1 miesiąc temu
Reply to  Magda

Psiiik!