W Przasnyszu napisy przy pasach zwiększą bezpieczeństwo dzieci.

„Odłóż smartfon i żyj” – takie napisy pojawiły się dziś przed przejściem dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Do końca tygodnia w ten sam sposób oznakowane zostaną „zebry” w pobliżu przasnyskiej „Jedynki” i „Dwójki”.

– Konsekwentnie realizujemy wszystkie pomysły dotyczące poprawy bezpieczeństwa w mieście. Napisy na przejściach dla pieszych są wyjściem naprzeciw znaku czasu wobec naszych uczniów szkół podstawowych. Zapominamy o tym, że telefon podczas ruchu w mieście czasami może okazać się zabójczy. W tym sens naszej akcji podpartej lekcją profilaktyczną. Odłóż smartfon (na przejściu) i żyj! – powiedział nam burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miły Pan
Miły Pan
4 lat temu

Bardzo dobra inicjatywa! tak powinno być na wszystkich przejściach dla pieszych. Dodatkowo niżej dopisał bym „ZEJDŹ Z ROWERU”, napisy moim zdaniem powinny mieć ŻÓŁTY napis – bardziej rzuca się w oczy bo to coś nowego na naszych chodnikach i drogach, a biały jest mniej postrzegany bo to stały kolor na jezdniach, ścieżkach i przejściach, na który ludzie mało zwracają uwagę, a jeżdżą i chodzą na pamięć. Pozdrawiam