
Już 1 kwietnia br., zgodnie z pozytywną decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia, w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu rozpocznie działalność Pododdział Opieki Paliatywnej.
Zapewni on wszechstronną opiekę pacjentom chorującym na nieuleczalne, niepoddające się leczeniu choroby oraz zapewni krótkoterminową opiekę wyręczającą opiekunów chorych w stanie terminalnym.
Pododdział Opieki Paliatywnej zlokalizowany jest na I piętrze szpitala przy Oddziale Chorób Wewnętrznych. Obejmuje on 4 sale 2-osobowe oraz 2 sale 1-osobowe – łącznie 10 łóżek.
– Przyjęcia na oddział będą odbywać się na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia społecznego – rodzinnego, onkologa lub innego lekarza specjalisty, po wcześniejszym ustaleniu miejsca – mówi nam Zbigniew Makowski, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu.
– Opiekę nad pacjentami sprawować będzie dotychczas zatrudniony personel szpitala, dodatkowo zostanie zapewniony dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej udzielanej przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny paliatywnej – dodaje nasz rozmówca.
Świadczenia opieki paliatywnej i hospicyjnej to wszechstronna, całościowa opieka i leczenie objawowe świadczeniobiorców chorujących na nieuleczalne, niepoddające się leczeniu przyczynowemu, postępujące, ograniczające życie choroby. Opieka ta jest ukierunkowana na poprawę jakości życia, ma na celu zapobieganie bólowi i innym objawom somatycznym oraz ich uśmierzanie, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych – czytamy.
Świadczenia gwarantowane realizowane w warunkach stacjonarnych obejmują opiekę wyręczającą obejmującą przyjmowanie świadczeniobiorców do hospicjum stacjonarnego lub oddziału medycyny paliatywnej na okres nie dłuższy niż 10 dni.
ren
Ciekawe czemu Przasnysz się wyludnia?
Lepiej otwierać oddziały lecące r
Jeśli Ordynator będzie nadal ten sam,to nich nikt nie liczy na jego przychylność. Dla niego zdrowie człowieka się nie liczy. Wraca z urlopu i robi czystkę, nie patrząc ,że pacjent nadal potrzebuje pomocy medycznej .
To prawda,bez pełnej diagnostyki – do domu i już.Dobrze określiłas to czystka ,ale personel zadowolony,bo dyżuruje przy pustych łóżkach
A jaka to „pełna diagnostyka” ? Od góry do dołu wszystko co szpital ma ? Gratuluje pomysłowości
Zawsze można wybrać inny szpital, jest Maków, jest Mława, można też jechać do Pułtuska… Można też wybrać duże szpitale czy to w Ostrołęce czy Ciechanowie, porównać opiekę, a później narzekać. Ludzie nigdy nie doceniają tego co maja…