W przasnyskiej szkole zawodowej powstanie klasa o profilu technik mechanik lotniczy.

Prof. dr hab. inż. Janusz Frączak, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Andrzej Brocki, dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu w obecności Krzysztofa Bieńkowskiego, starosty przasnyskiego oraz prof. dr. hab. inż. Roberta Głębockiego, profesora z Zakładu Mechaniki Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej Politechniki Warszawskiej 12 grudnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przasnyszu podpisali umowę patronacką o utworzeniu w przasnyskiej szkole zawodowej klasy o profilu technik mechanik lotniczy w latach 2020/2021.

Patronat będzie polegać na wspieraniu przasnyskiej szkoły zawodowej w nauczaniu przedmiotów ścisłych i technicznych, w szczególności dotyczących lotnictwa i energetyki. Celem współpracy jest przygotowanie uczniów do podejmowania studiów na uczelniach technicznych oraz pomoc w kształceniu utalentowanych uczniów. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa ułatwi nauczycielom oraz uczniom korzystanie z potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń z zakresu kształcenia. Współpraca zakłada m.in. korzystanie z laboratoriów dydaktycznych Wydziału; organizowanie wspólnych pokazów lekcyjnych, wykładów i szkoleń dla uczniów; opracowanie materiałów dydaktycznych; organizowanie kół zainteresowań i konkursów dla uczniów.

Cieszę się, że w naszym powiecie będą mogli kształcić się mechanicy lotnictwa. Zamierzamy jako powiat wesprzeć szkołę w stworzeniu lepszych warunków dydaktycznych, by uczniowie mogli nabyć, zarówno teoretyczne, jak też praktyczne umiejętności. Jest to bardzo przyszłościowy i dobrze płatny zawód, więc myślę, że mechanicy lotnictwa znajdą dobrze płatne miejsca pracy. Dzięki sprzedaży Politechnice Warszawskiej lotniska w Sierakowie powstanie tam nowoczesne laboratorium jako centrum wymiany wiedzy i doświadczeń dla mieszkańców, jak również naszych uczniów – powiedział Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Absolwent
Absolwent
4 lat temu

Jak tam mechaników samochodowych nie potrafią wykształcić a co dopiero lotnictwa