W Bogatem świętowano Gminny Dzień Seniora [FOTO]

Podczas uroczystości w Bogatem seniorzy zaprezentowali wyniki warsztatów teatralnych i wokalnych.

 

8 listopada w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem zorganizowano uroczystość związaną z Gminnym Dniem Seniora. Udział w niej wzięli członkowie Klubu „Senior+” z Bogatego oraz seniorzy z Baranowa, Przasnysza i Karwacza, przedstawiciele Gminy Przasnysz i jednostek podległych, Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzankowie oraz osoby, które prowadziły warsztaty i zajęcia w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, Edycja 2023, Moduł II – „Zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior+”.

– Inicjatywy podejmowane w Klubie Senior+ w Bogatem mają za zadanie pomoc seniorom nie tylko się rozwijać, ale przede wszystkim zająć ich czas i często zapomnieć o chorobach i samotności. Osoby starsze mogą spędzić czas poza domem, a także rozwijać się poznając różne tematy dotyczące życia codziennego. Mądrość i doświadczenie życiowe, jakimi seniorzy dysponują, to wartości absolutnie nie do przecenienia – wyjaśnia Urząd Gminy w Przasnyszu.

Podczas środowego spotkania seniorzy z Bogatego mieli okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie i wokalne.

– Publiczność mogła obejrzeć efekty warsztatów teatralnych. W czasie ich trwania wiele uwagi poświęcono ruchowi: świadomości ciała, koordynacji ruchu, prawidłowemu wykorzystaniu energii, jak również pokonywania tremy. W pracy nad głosem zajmowano się przede wszystkim technikami emisji, ale też nie zapomniano o tworzeniu scenografii. Zwieńczeniem tej pracy była właśnie owa prezentacja. Dzięki konfrontacji z publicznością seniorzy z Bogatego przełamali swoje nieśmiałości i doznali żywego kontaktu z widzem – informuje gmina Przasnysz.

Na scenie wystąpiła także Joanna Kulpanowska, która zaprezentowała widowni utwory muzyczne.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments