Uważajmy na oszustów

Złodzieje,  domokrążcy sięgają do różnych pokrętnych sposobów, by wejść do naszych domów. Przedstawiają się za urzędników, inkasentów, pomoc społeczną czy też sprzedawców obwoźnych, oferujących atrakcyjne towary. Na ofiary wybierają najczęściej starsze samotnie mieszkające osoby, które w dobrej wierze pozwalają na wejście do domu.      

Przasnyska Policja kolejny raz apeluje do mieszkańców powiatu przasnyskiego, aby nie otwierali drzwi obcym osobom, gdyż bardzo szybko mogą  stać się ofiarami osób o nieuczciwych zamiarach. Oszuści wykorzystują każdą nawet chwilową nieuwagę, aby dokonać kradzieży wartościowych przedmiotów czy gotówki.

W środę (10 sierpnia br.)  około godziny 08:30 do samotnie zamieszkującej 74 letniej  mieszkanki Węgry gm. Czernice Borowe przyszły dwie z wyglądu około 50 letnie kobiety prawdopodobnie narodowości romskiej. Kobiety zainteresowane był starymi ubraniami. W trakcie rozmowy jedna z nich  poprosiła o wodę do popicia tabletki , po czym weszły do domu . Będąc w kuchni jedna z kobiet  pokazywała 74 latce chusty na ramiona podnosząc je wysoko do góry ,w taki sposób, że zasłaniała swoją towarzyszkę. W tym czasie druga kobieta penetrowała pomieszczenie przyległe do kuchni i z dolnej szuflady lodówki zabrała dwie koperty , w których było  2000 zł. Tuż po godzinie 09:00 na drodze prowadzącej do posesji starszej pani jej szwagier mijał się z oplem vectrą koloru ciemno zielonego z tablicami rejestracyjnymi o wyróżniku niemieckim. W  oplu  jechały dwie kobiety i dwóch mężczyzn o ciemnej karnacji, którzy pojechali  w kierunku Zberoża, a  kilka minut wcześniej okradli jego szwagierkę.

Tego samego dnia około godziny 10:00 jadący do Przasnysza mieszkaniec powiatu ciechanowskiego na trasie pomiędzy Przedwojewem a Łagunami powiat Ciechanów  zauważył stojący na poboczy samochód osobowy Citroen Xsara Picasso koloru granatowego, a obok pojazdu młodego mężczyznę, który dawał znaki do zatrzymania. Myśląc, że mężczyzna potrzebuje pomocy zatrzymał się. W trakcie rozmowy z mężczyzną prawdopodobnie narodowości romskiej dowiedział się, że jedzie z rodziną do Niemiec i ma problem z pobraniem pieniędzy z bankomatu, a potrzebuje pieniędzy  na zakup paliwa. Zaoferował ciechanowianinowi zakup po okazyjnej cenie złotych wyrobów jubilerskich, które miał na rękach. Panowie doszli do porozumienia i przyjechali do Przasnysza, gdzie Polak wypłacił z bankomatu 600 zł i nabył biżuterię od nieznajomego, który natychmiast  odjechał. Ciechanowianin postanowił sprawdzić wartość nabytych sygnetów i bransoletek w lombardzie, gdzie ustalił, że są warte  80 zł. i wykonane z tombaku.

Pamiętajmy

Dbajmy  o swoje bezpieczeństwo i w razie podejrzeń  niezwłocznie dzwońmy  na nr  alarmowy policji  997  lub anonimowo informujmy o niepokojących nas  zdarzeniach starając się jednocześnie zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu nieznajomych.

Autor: nadkom.Ewa Nowak

KPP w Przasnyszu


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments