Tradycyjny Koncert Noworoczny już 5 stycznia w Ciechanowie.

W Ciechanowie odbędzie się Tradycyjny Koncert Noworoczny. Na scenie wystąpi Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury. Impreza odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 w Hali Widowiskowej przy ul. Kraszewskiego.

W repertuarze znajdą się „Habanera” z opery „Carmen” G. Bizeta, słynna pieśń neapolitańska „O sole mio”, czardasz z operetki  „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána, a także „Gdybym był bogaczem” z musicalowego hitu „Skrzypek na dachu” z muzyką J. Bocka.

Tego dnia orkiestra wykona również utwory rodziny Straussów, w tym utwór bez którego nie może odbyć się żaden koncert noworoczny – „Marsz Radetzkiego”.

Na scenie wystąpią soliści i orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Wśród wykonawców znajdą się: Renata Drozd – sopran (solistka m.in. Filharmonii Dowcipu, znana z programów telewizyjnych z muzyką operową), Magdalena Idzik – mezzosopran (solistka m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ale śpiewała również koncert m.in. z Andrea Bocelli), Wonhyeok Choi – tenor (zwycięzca Turnieju Tenorów w Szczecinie, solista Opery Wrocławskiej, w jego wykonaniu kilka niespodzianek muzycznych, również w języku polskim) i Jakub Milewski – baryton (solista współpracujący z teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce, kierownik artystyczny MTM). Koncert poprowadzi Piotr Gąsowski (aktor, prezenter telewizyjny).

Źródło UM Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments