Sprzątanie galerii handlowej – tego potrzebuje personel

Galeria handlowa to przestrzeń, którą niełatwo utrzymać w czystości, ale gdy jest zadbana, przyciąga klientów. Pachnące łazienki, opróżnione kosze, a nawet widok personelu sprzątającego zaopatrzonego w nowoczesny sprzęt, wzbudza zaufanie i powoduje, że w centrum handlowym nie brakuje odwiedzających. Zadaniem nadzoru jest zadbać o to, aby sam proces sprzątania przebiegał sprawnie i był skuteczny. Podpowiadamy kilka rozwiązań, aby tak się stało.

 

Środki czystości do sprzątania korytarzy, sklepów i łazienek

Do sprzątania galerii handlowych warto wybrać produkty przeznaczone do utrzymania obszaru wielkopowierzchniowego, dobrane z najwyższą starannością. Muszą być nie tylko bardzo mocne i wydajne, ale i bezpieczne. Są to produkty do różnych powierzchni. Wybierając odpowiedni, mamy pewność, że nie uszkodzimy struktury czyszczonego tworzywa.

  • Przykładem mogą być spraye do czyszczenia szyb, które zapewnią brak smug i połysk witryn zachęcając tym samym do odwiedzenia sklepu.
  • Równie ważne są preparaty do usuwania plam na siedziskach, obiciach z tkanin czy wykładzinach. Tego typu środki to niezbędnik, podobnie jak preparaty do neutralizacji zapachów, które usuwają nawet bardzo intensywne wonie.
  • W łazienkach sprawdzą się produkty do czyszczenia stali, środki do usuwania osadów wapiennych i linie produktów do gruntownego mycia sanitariatów.
  • Ogromne przestrzenie podłóg najlepiej wymyć produktami do ich maszynowego mycia, a na koniec rozpylić odświeżacz powietrza, który nasunie miłe skojarzenia.

Bogata oferta tego typu chemii zadowoli nawet najbardziej wymagających. Dodatkowo w tym samym miejscu można zamówić butelki, spraye i dozowniki, dzięki którym pracownicy mogą wygodnie korzystać z preparatów sprawdzonych firm.

 

Sprzęt do sprzątania – wsparcie w codziennych czynnościach

Można wybierać wśród wielu modeli wózków do sprzątania. Sprzęt wykonany jest z tworzywa sztucznego, często posiada chromowane elementy, dzięki czemu jest trwały.

Wózki jednokomorowe i dwukomorowe, mini zestawy z mopem, wiadra z wyciskarką i na kółkach to podstawa. Mniejsze akcesoria jak mopy i kije do nich, ściągaczki do wody, zmywaki, ścierki, czyściwo, umożliwią sprzątanie trudno dostępnych miejsc.

Szeroki asortyment pozwoli dopasować akcesoria do potrzeb konkretnej przestrzeni. Warto tu wspomnieć o tablicach bezpieczeństwa- przydadzą się na pewno, podczas mycia podłóg lub w zimie.

 

Bezpieczeństwo personelu sprzątającego

To przede wszystkim rękawice. Polecane są rękawice nitrylowe i lateksowe, które występują w wielu rozmiarach i łatwo dopasowują się do dłoni. Dobrane odpowiednio nie zsuwają się, skutecznie chronią skórę i nie utrudniają pracy. Te flokowane zapewniają z kolei dużą chwytność i zabezpieczają przed silnymi chemikaliami, są też bezpieczne dla alergików.

Doskonałym rozwiązaniem jest możliwość zakupu różnych zestawów, które zdejmują z klienta obowiązek samodzielnego kompletowania potrzebnego zaopatrzenia. W sytuacji, gdy sprzątanie odbywa się właściwie na okrągło – a tak przecież jest w miejscach użyteczności publicznej – dobrze mieć odpowiedni zapas wszystkich niezbędnych środków i niezawodnego sprzętu.

 

materiał zewnętrzny

 

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.