Sejm przyjął ustawę o przywróceniu refundacji in vitro z budżetu państwa

Posłowie Sejmu X kadencji większością głosów przyjęli ustawę o przywróceniu refundacji in vitro. Zgodnie z obywatelskim projektem, ta metoda wspomaganej prokreacji co roku ma być finansowana z budżetu państwa.

 

Za nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych głosowało 268 posłów, przeciw było 118, wstrzymało się 50.

Projekt poparły partie opozycyjne, a także 23 posłów PiS. Wśród tych osób był także premier Mateusz Morawiecki.

– Osobiście zawsze za tym optowałem. Znam wiele par, które też z tej procedury korzystają – uzasadniał swoją decyzję obecny szef rządu.

Projekt obywatelski, o którym mowa został złożony w ubiegłej kadencji Sejmu. W ustawie określono minimalną wysokość środków finansowych pochodzących z budżetu państwa, która corocznie ma zostać przeznaczona na realizację programu – nie mniej niż 500 mln zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danzig2137
Danzig2137
3 miesięcy temu

Niedługo Vateusz przyzna się, że tak naprawdę jest kobietą uwięzioną w ciele mężczyzny.

Edzio
Edzio
3 miesięcy temu
Reply to  Danzig2137

chyba prędzej perDonek!

Jasio
Jasio
3 miesięcy temu

Zabrać patusom nierobom te wszystkie plusy i socjale a dać tym co starają się o dzieci a ich mieć nie mogą, te dzieci będą kochane i zadbane przez rodziców, niestety, ale w tych patologiach problem z dzietnością jest w drugą stronę, No ale państwo pisowskie stworzyło im idealne warunki do rozmnażania się kosztem innym ludzi pracujących.