Ruszyła przebudowa drogi powiatowej w Żelaznej Rządowej

Droga powiatowa w Żelaznej Rządowej zyska równą nawierzchnię, chodniki, ścieżkę rowerową i udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

 

– Wykonawcą inwestycji jest PPH Marchliński Robert z Mirowa, które dokona przebudowy 2 202 m drogi powiatowej nr 2514W Myszyniec – Zdunek –Bartniki w km od 22+877,47 do km 25+079,47, co będzie możliwe za sprawą pozyskania przez Powiat Przasnyski środków zewnętrznych z Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok w wysokości 3 803 526,23 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniesie 5 182 946,45 zł – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Zakres inwestycji obejmie wykonanie następujących robót budowlanych:

  • roboty rozbiórkowe i przygotowawcze – frezowanie nawierzchni bitumicznej o grubości do 4 cm;
  • roboty ziemne, korytowanie, wykonanie podbudowy i odwodnienia;
  • chodnik o szerokości 2,00 mb;
  • zjazdy z kostki betonowej – kostka brukowa o grubości 8 cm;
  • zjazdy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 15 cm;
  • nawierzchnię jezdni na długości 2 202,00 mb, poboczy utwardzonych o szerokości 0,75 mb po stronie prawej i lewej, skrzyżowań i zjazdów bitumicznych;
  • kanał technologiczny;
  • oznakowanie pionowe i poziome;
  • oświetlenie – montaż i stawianie 3 kompletów słupów oświetleniowych;
  • roboty wykończeniowe.

– Zastosowane podczas przebudowy rozwiązania infrastrukturalne przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi powiatowej, w tym osób z niepełnosprawnościami. Nowa, wyrównana nawierzchnia jezdni, doświetlone skrzyżowania poprawią komfort jazdy oraz widoczność na drodze, w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Ujednolicona nawierzchnia chodników oraz przyjęta ich szerokość (2 m) zapewni możliwość bezkolizyjnego wymijania się osób z niepełnosprawnością ruchową. Ponadto w miejscach przejść dla pieszych zastosowane zostaną żółte płytki integracyjne i ostrzegawcze. Ich podstawową funkcją jest ostrzeganie osób niewidomych i niedowidzących przed niebezpieczeństwem. Wyraźnie wyczuwalne wypustki jednoznacznie dostarczą ostrzeżenia o zagrożeniu. Obecność płytek ostrzegawczych pomoże realizować ideę „architektury bez barier”, umożliwiając bezpieczne i intuicyjne poruszanie się dla osób z dysfunkcjami wzroku – przekazuje urząd.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kruk
Kruk
21 dni temu

połowa newsa o dostosowaniu drogi dla osób z wada wzroku. tak to podbija cenę żeby te 2 przejścia na krzyż zrobić ale 'nowocześnie’ … a kierowca z 3promilami powiatowy i tak rozjedzie kogoś czy tam będą super płytki z wypustkami czy nie. lepeij zróbcie coś z zakrętem przy spożywczaku, barierki jakieś aby 'konsumenci’ % nie włazili pod koła

Beata
Beata
20 dni temu
Reply to  Kruk

Bardziej potrzebny parking pod sklepem.

Sagan
Sagan
20 dni temu

PPH marchlinski🤣