Rozpoczęła się rozbudowa DW 544. Najpierw ścieżka, potem rondo

Rozpoczęły się prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej 544 Przasnysz – Karwacz. Wykonawca wkroczył już na plac budowy i prowadzi wycinkę drzew, umożliwiającą powstanie ścieżki rowerowej z Przasnysza do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie.

 

Kolejnym etapem prac, który rozpocznie się niebawem, będzie budowa ronda w Zawadkach. Na tym nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ Powiat Przasnyski uzyskał decyzję ZRID na przebudowę kolejnego odcinka DW 544 położonego w Karwaczu

– Miło nam poinformować, że rozpoczęła się modernizacja DW 544. Dzięki finansowaniu zapewnionemu przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, nadzór nad wykonaniem tej inwestycji wziął na swoje barki Powiat Przasnyski, który zawarł umowę z wykonawcą – firmą STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

– W trakcie przebudowy jest odcinek od ulicy Tuwima w Przasnyszu do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Firma prowadzi już prace nad powstaniem ścieżki rowerowej, a w ciągu kolejnych dni rozpocznie się przebudowa jezdni i budowa ronda, które usprawni i uczyni bezpieczniejszym ruch na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej, powiatowej i gminnej w miejscowości Zawadki, gdzie na przestrzeni lat dochodziło do licznych wypadków drogowych – dodaje samorząd.

 

Przypomnijmy, że inwestycja toczy się w ramach porozumienia zawartego z Samorządem Województwa Mazowieckiego i będzie kosztowała 13,3 mln zł brutto. Niemal cały ciężar finansowy zadania poniesie samorząd wojewódzki, przy niewielkim udziale środków własnych Powiatu Przasnyskiego, który udzielił na ten cel dotacji w wysokości 423 tys. zł.

– Dotychczas niepewny los dotyczył modernizacji dalszego odcinka DW 544 znajdującego się w Karwaczu. Szczęśliwie, problem ten należy już do przeszłości, ponieważ Powiat Przasnyski otrzymał decyzję ZRID, co obejmowało zatwierdzenie projektu budowlanego oraz wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, polegającej na przebudowie odcinka Sierakowo-Karwacz, kończącego się za obszarem zabudowanym w Karwaczu. Ze względu na wagę przebudowy drogi wojewódzkiej dla mieszkańców i związaną z tym presję czasu, po odbiór tego kluczowego dokumentu do Wojewody Mazowieckiego osobiście udał się Starosta Paweł Mostowy. Dzięki uzyskanej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, władze Powiatu Przasnyskiego mogą zwrócić się do samorządu Województwa Mazowieckiego z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie na przebudowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 544 – przekazuje samorząd.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments