Rolnicy z powiatu przasnyskiego protestowali w Ciechanowie [VIDEO]

W piątek, 9 lutego na ulice miast w całej Polsce wyjechali rolnicy. Protest odbył się również w naszym regionie. Setki ciągników rolniczych z powiatu przasnyskiego, makowskiego, ciechanowskiego i mławskiego wyjechało na drogi, kierując się w stronę Ciechanowa.

 

Rolnicy nie chcą wdrożenia Zielonego Ładu, importu produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt. „Nasza cierpliwość się wyczerpała. Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia” – pisał w oświadczeniu NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Rolnicy z powiatu przasnyskiego wraz z rolnikami z powiatów makowskiego, mławskiego dołączyli do swoich kolegów z powiatu ciechanowskiego, by wspólnie zaprotestować pod Urzędem Wojewódzkim w Ciechanowie.

Konwój strajkujących nadzorowały służby mundurowe. Rolnicy przemieszczali się drogą krajową nr 57, ul. Makowską i Piłsudskiego oraz drogą wojewódzką nr 617 od Przasnysza do Ciechanowa.

Strajk rolników w naszym kraju ma potrwać do 19 lutego.

– Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie. Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu. O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP – apeluje Prezydium NSZZ RI „Solidarność”.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek Prawdy
Świadek Prawdy
21 dni temu

Nawet jednego nie widziałem Steyer Terrus 6300.chyba za drogi …

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu

Za to był Fendt 939.

Genek
Genek
21 dni temu

Czemu się nie zmobilizujecie i nie pojedziecie pod sejm? Ministerstwo rolnictwa? Przecież w ten sposób tylko ludzi do siebie zrażacie. Będziecie kolejnymi ulubieńcami zaraz po górnikach.

Zenek
Zenek
20 dni temu
Reply to  Genek

A może ktoś z minusujących dałby jakieś argumenty czemu nie? Francja, Niemcy aż miło popatrzeć a u nas? Drogę zablokujemy to ludzi wqrwimy, niech mają.

Adam
Adam
20 dni temu
Reply to  Genek

Niech pod biuro senatora podjadą.
To jego prezes im załatwił z B. Szydło taki układzik w Brukseli.

Leks lutor
Leks lutor
20 dni temu
Reply to  Adam

Czyli uważasz że PO jakby była u władzy to zablokowała by to. A nie zauważyłeś że eurokraci z brukseli PO, Lewica, 2050 to jedna sitwa

Czesław
Czesław
21 dni temu

Widać po ciągnikach jaka bieda w rolnictwie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu
Reply to  Czesław

A czym mają robić? C-330?

Maria
Maria
20 dni temu
Reply to  Czesław

Ty kupujesz auto na kredyt, rolnik ciągnik. Różnica jest taka, że ciągnik na niego zarabia a Twoje auto jest tylko przedłużeniem męskości 😀

Zenek
Zenek
20 dni temu
Reply to  Maria

A Twój stary czym jeździ?

Konowal
Konowal
20 dni temu
Reply to  Maria

Różnica jest taka, że zwykły obywatel nie blokuje dróg rolnikom, jak mu wprowadzają nowe podatki. A ty pewnie wszędzie z biura dajesz.

Ignacy
Ignacy
20 dni temu
Reply to  Maria

Różnica taka, że ty dostałaś na ciągnik dotację, a on auto spłaca sam ze swojej pracy. I nie płacze.

Ada
Ada
20 dni temu
Reply to  Ignacy

Ile dostał dotacji 50% netto gdy ciągnik kosztuje 700tys -1mln resztę wyłożył z własnej kieszeni albo wziął z banku. Musi ten ciagnik trzymac ok 6lat i prowadzić gospodarstwo, codziennie musi myśleć jak to rozegrac bo nie wie ile zarobi jutro. Ile kosztuje nowe przeciętne auto ok 100-150tys.

Irena
Irena
20 dni temu

@EKOlodziejczak_: J. Wojciechowski mówił, że zapisy wspólnej, „zielonego ładu” wywodzą się z programu rolnego PiS i musimy wiedzieć, kto podpalił dzisiaj Europę. Ci, którzy na Nowogrodzkiej pisali te wspólne zapisy, oderwane całkowicie od rzeczywistości. @RadioZET_NEWS

Adam
Adam
20 dni temu

Trzeba wybierać PiS, bo za PiS-u rolnicy bali się blokować ulic.

Chociaż to PiS im ten los zgotował…

Ale rolnik, to on jest od orania pola, a nie od myślenia.

robert
robert
20 dni temu

Czeslaw jaki ty głupi jestes