Rok funkcjonowania ciechanowskiej grupy SPEED.

19 lipca minął rok odkąd została powołana na Mazowszu grupa „SPEED”. To wybrani policjanci drogówki, których zadaniem jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. Policjanci wchodzący w skład policyjnych grup SPEED mają do dyspozycji nowoczesne pojazdy oraz nowoczesny sprzęt i przechodzą specjalistyczne szkolenia. Głównym zadaniem grupy jest zwalczanie agresywnych zachowań na drogach. Działania prowadzone są cyklicznie z dużą częstotliwością.

 

Cechą charakterystyczną patroli SPEED jest dynamiczna kontrola prędkości z pominięciem granic administracyjnych własnych jednostek. Patrole SPEED mogą pojawić się na każdej drodze na Mazowszu. Policjanci z grupy SPEED to doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z 12 jednostek garnizonu mazowieckiego, mający do dyspozycji radiowozy wyposażone w system rejestracji wykroczeń drogowych. Wykorzystują również ręczne mierniki prędkości z rejestracją obrazu.

W skład Mazowieckiej Grupy Speed wchodzi również 5 funkcjonariuszy ciechanowskiego zespołu Speed z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ciechanów.

W czasie rocznej działalności funkcjonariusze ciechanowskiego Speed-u dokonali 2572 kontrole pojazdów, podczas których ujawnili 2543 wykroczenia, w tym 1334 przekroczenia dozwolonej prędkości z czego 32 kontrole dotyczyły przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50km/h, ponadto zatrzymali 46 praw jazdy w tym 28 za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym (50+).

Policjanci zatrzymali również 191 dowodów rejestracyjnych (w tym 56 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny) oraz ujawnili 28 przestępstw dotyczących w większości kierowania w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdami wbrew orzeczonemu przez Sąd zakazowi


 

Źródło KPP Ciechanów
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments