Recital Kacpra Kuszewskiego w przasnyskiej bibliotece

Przasnyska biblioteka zaprosiła swoich czytelników do udziału w recitalu Kacpra Kuszewskiego. Artysta, któremu sławę przyniosła rola Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość” przeniósł widownię w lata 20. i 30. XX wieku.

 

W piątek, 26 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprosiła mieszkańców na recital Kacpra Kuszewskiego, podczas którego aktor zabrał publiczność w podróż do lat 20. i 30. XX wieku.

– To piękna wyprawa, która przeniosła nas w czasy młodości naszych babć i dziadków. Czarno – białe fotografie tworzyły klimat epoki: długie suknie i przepiękne kapelusze, fraki ,cylindry – cóż za elegancja! Poznaliśmy ówczesny bon ton, dania, które królowały na stołach w owym czasie, a wszystko to doprawione zostało szczyptą fenomenalnego humoru. Piosenki nawiązywały do szlagierów międzywojennych w  rytmie fokstrota, swingu ,charlestona i  tanga – wyjaśnia biblioteka.

 

– Teksty utworów autorstwa Mirosława Sikory oraz muzyka Tomasz Krezymona w wykonaniu Kacpra Kuszewskiego zabrały słuchaczy daleko stąd. Dziękujemy za to wspaniałe popołudnie – dodają organizatorzy recitalu.

Recital Kacpra Kuszewskiego w przasnyskiej bibliotece został zrealizowany w ramach programu „Kultura bez barier” Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments