Przeboje na przasnyskim rynku – Zespół „Sonanto” wystąpił z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum Historycznego

W ostatnią niedzielę na przasnyskim rynku odbył się koncert zespołu „Sonanto”. Artyści zagrali z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

 

Organizatorem koncertu, który przyciągnął sporą publiczność, było Muzeum Historyczne w Przasnyszu. Na miejskim rynku, punktualnie o godzinie 17.00 rozbrzmiały przeboje z lat 50. 60., 70. i 80. Dzięki zespołowi wokalno – aktorskiemu ,,Sonanto” słuchacze mogli wybrać się w sentymentalną, muzyczną podróż przez kolejne dekady polskiej piosenki w XX wieku.

Zespół wokalno – aktorski „Sonanto” powstał w Warszawie w 2012 r. Tworzą go wokaliści oraz śpiewający aktorzy i instrumentaliści. Członkami zespołu są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (obecnie Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Wokalno – Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej.

 

Koncerty zespołu są często dedykowane ważnym wydarzeniom i postaciom polskiej historii. Koncert w Przasnyszu odbył się się z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum Historycznego. Współorganizatorami koncertu byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego i Miasto Przasnysz.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments