Przasnyscy licealiści na wykładzie w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

W poniedziałek, 15 kwietnia uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu, którzy realizują rozszerzony zakres nauczania geografii wybrali się do Torunia.

 

– Celem eskapady była wizyta na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, gdzie na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej odbył się wykład „Dokąd zmierzamy, czyli dlaczego warto śledzić przemiany ludnościowe” a został on wygłoszony przez panią dr hab. Elżbietę Grzelak-Kostulską, prof. UMK – wyjaśnia LO.

Współpraca przasnyskiego liceum z Wydziałem Nauk o Ziemi toruńskiego uniwersytetu została zapoczątkowana w 2013 r. Ma ona charakter cyklicznych zajęć, które prowadzą akademiccy wykładowcy.

– Pani profesor zaprezentowała metodologię badań demograficznych, odnosząc ją do współczesnych problemów, jak i prognozowania przyszłości. Dodajmy, że świat  boryka się za zarówno z eksplozją demograficzną w biedniejszych regionach, jak i ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw w regionach bogatszych. W każdym przypadku rodzi to negatywne konsekwencje – dodaje liceum.

Po zakończonym wykładzie, przasnyscy licealiści wybrali się na toruńską starówkę.

– Na wycieczce opiekunami byli Grażyna Kobylińska, Joanna Wiśniewska, Izabela Goliaszewska i Marek Rozicki. Zajęcia na UMK zostały sfinansowane przez przasnyską fundację PELIKAN – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments