Pracownicy administracji publicznej przejdą na pracę zdalną. Minister Zdrowia: Omicron stał się faktem. Sytuacja robi się trudna

– Ostatnie dwa dni to jest taka dynamika, z którą nie mieliśmy do tej pory do czynienia. Z taką liczbą jak dzisiejsza (zakażeń – red.) nie spotkaliśmy się w ostatniej czwartej fali jesiennej – powiedział dziś  Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

 

Dziś w Polsce odnotowano 30 586 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

– Liczba infekcji z tygodnia na tydzień się podwaja. Dynamika wzrostu zakażeń jest więc ogromna. Omicron stał się faktem i obecnie stanowi już ponad 20 proc. wszystkich zakażeń – mówił Niedzielski w czasie briefingu prasowego.

– W przyszłym tygodniu możemy mieć do czynienia z wartościami powyżej 50 tysięcy i to stanowi ogromne ryzyko dla wydolności opieki zdrowotnej – dodał i przypomniał, że obecnie w całym kraju jest ok. 14 tys. zajętych łóżek, przy czym system opieki zdrowotnej jest w stanie obsłużyć 40 tysięcy.

 

– Oczywiście dochodzą do nas informacje z takich krajów jak Izrael czy Wielka Brytania, że liczba hospitalizacji w przypadku Omicrona jest mniejsza, ale trzeba wziąć pod uwagę że tam populacja jest lepiej wyszczepiona – stwierdził.

Minister zapowiedział też obowiązek przejścia na pracę zdalną administracji publicznej.

– W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowanie rozporządzenie epidemiczne, który taki obowiązek nałoży, oczywiście z wyjątkiem zadań które muszą być realizowane w tradycyjny sposób – powiedział i zaapelował do pracodawców prywatnych, by tam gdzie to możliwe praca zdalna stała się standardem. – Jeżeli nie zmniejszymy mobilności to musimy liczyć się z bardzo dynamicznym wzrostem zakażeń. Sytuacja robi się trudna.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kola
kola
4 miesięcy temu

Dac wszystkich na zdalną.wystawic pacjentów przed szpital ,napiasać jak mają sobie radzic i tyle…bo my pracownicy po pracy przeniesiemy wiroska wszedzie ,do domu,do sklepów itp…jaj jak nie wiem co,trza sie uodpornic na to a nier izolowac,w taki sposón z takieg oczłoowieka robimy mazgaje,o mój boże aby nie wziałzarazla z piaskkownicy…i to będzie trwac..wszyscy powinni temu stawic czoła a nia kuzwa izolacje,co to ma bu wszystko na tel????dajcie od razu numer do nieba,tak bedzie najprosciej…czyli szybki bilet,jak najszybciej stąd spierd….

Dr Bill
Dr Bill
4 miesięcy temu

No w końcu, już mi się nie chciało chodzić do roboty, teraz wakacje (kawka, laptop i wyro)