Powstaje komiks o przasnyskich Mateczkach.

Muzeum Historyczne w Przasnyszu pracuje nad wydaniem komiksu o przasnyskich mniszkach Klaryskach Kapucynkach. „Mateczki”, bo tak brzmi tytuł projektu, będzie historią z życia sióstr podczas ich pobytu w obozie koncentracyjnym w Działdowie.

Fabuła komiksu Mateczki jest historią przasnyskich sióstr, z najbardziej znaną postacią – błogosławioną Marią Kowalską, z okresu II wojny światowej. Błogosławiona w 1941 roku poniosła śmierć męczeńską w obozie niemieckim w Działdowie.

Promocja komiksu planowana jest na 23 stycznia 2020 w Przasnyszu, w rocznicę wstąpienia do zakonu siostry Marii Teresy Kowalskiej.

Przedstawiona w komiksie historia będzie zapisem życia wspólnoty przasnyskich sióstr zakonnych podczas II wojny światowej w czasie ich pobytu w obozie koncentracyjnym KL Soldau (Działdowo). Stanowić będzie ona istotny głos w dyskusji o martyrologii polskiego Kościoła podczas wojny. Chociaż komiks dotyczyć będzie życia wspólnoty zakonnej, to wydarzenia zostaną przedstawione w szerokim kontekście społecznym, politycznym i kulturowym. Forma komiksowa, mimo ogromnej złożoności poruszanej materii, łatwiej dotrze do każdego czytelnika – informuje Monika Miłoszewska z Muzeum Historycznego w Przasnyszu.

Źródło Muzeum Historyczne w Przasnyszu Niedziela
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments