Powiat wesprze organizację imprez i treningów sportowych oraz rozwój dyscypliny podnoszenia ciężarów

Kolejne umowy na realizację Zadań Publicznych Powiatu Przasnyskiego podpisane. 28 marca w gabinecie Starosty Pawła Mostowego gościli przedstawiciele KS Przaśnik Przasnysz, Klubu Sportowego Kobiet z Przasnysza i LKS „Grom”. Okazją do spotkania było podpisanie umów na zadania publiczne z zakresu sportu, które zostaną zrealizowane 2024 r.

 

Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz, dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Przasnyskiego, po raz kolejny przystąpi do organizacji cyklu zawodów sportowych pod nazwą „Korona Ziemi Przasnyskiej”. Na cykl tradycyjnie składają się cztery niezależne od siebie imprezy sportowe: „Piątka Radioelektronika”, „Cross spod Wiatraka”, „Trzy mile galopem” oraz „Przasnyska Strefa”.  Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz zaprosi do rywalizacji dzieci, młodzież, dorosłych oraz osoby starsze. Przedsięwzięcie na celu promocję kultury fizycznej oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

W ramach dofinansowanego przez Powiat Przasnyski zadania, dedykowanego paniom z Klubu Sportowego Kobiet Przasnysz z kolei, zrealizowane zostaną treningi, zakup profesjonalnego sprzętu oraz pokrycie kosztów transportu, które posłużą przygotowaniu formy na jesień, tak aby zawodniczki mogły z sukcesem wystartować w zmaganiach IV ligi piłki nożnej kobiet.

Ludowy Klub Sportowy „Grom”  w ramach zadania zakupi wyposażenie, które zapewni trenującym efektywność  i najwyższy stopień bezpieczeństwa oraz przeprowadzi profesjonalne treningi pod okiem utytułowanego trenera. Zadanie realizowane przez LKS skierowane jest do mieszkańców Powiatu Przasnyskiego zainteresowanych dyscypliną podnoszenia ciężarów – zarówno doświadczonych zawodników jak i osób początkujących, planujących swoją przygodę z tym sportem.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

Ach te wybory 😅

Bartek
Bartek
13 dni temu

Najważniejsze niech powiat wesprze szpital wszystko inne to mały pikuś

Przaśnik
Przaśnik
13 dni temu
Reply to  Bartek

Z tymi ciężaramy , to będzie tak jak z zapasam w tym klubie. Wyciągneli kasę z miasta w tamtym roku i sekcji nie ma. Teraz kolej na następnych naiwnych.

Edward
Edward
13 dni temu

A ta dyscyplina z mopem to jak się nazywa? Karling chyba czy jakoś tak…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Edward

To jeszcze szczotka, nie mop.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

*To jest szczotka…

Tyrko
Tyrko
13 dni temu

A z boiskiem orlik problemy jak co roku…