Powiat Przasnyski podpisał kolejne umowy na zadania publiczne

Powiat Przasnyski podpisał umowy ze Stowarzyszeniem „Przasnyscy Seniorzy” i Kołem Gospodyń Wiejskich „Żelaźnianki to Kurpianki” na realizację projektów integracyjnych w 2024 roku.

 

W czwartek, 28 marca doszło do podpisania kolejnych umów na realizację Zadań Publicznych Powiatu Przasnyskiego. Tym razem zostaną zrealizowane projekty integracyjne skierowane przede wszystkim do dzieci i seniorów.

Stowarzyszenie „Przasnyscy Seniorzy” zrealizuje zadanie pod nazwą „Znane i nieznane talenty Przasnyskich Seniorów” – skierowane jest do osób posiadających liczne talenty i chcących je zaprezentować szerszej publice. Stowarzyszenie dedykuje swoje zadanie seniorom mieszkającym w Przasnyszu i okolicach, odpowiadając na rosnące potrzeby społeczności osób starszych Powiatu Przasnyskiego, którzy z racji wieku zaczynają doświadczać uczucia osamotnienia. Dzięki realizacji  zadania seniorzy zyskają kolejną okazję do wymiany doświadczeń, budowania wzajemnych relacji oraz poczucia spełnienia poprzez dzielenie się swoimi pasjami.

Koło Gospodyń Wiejskich Żelaźnianki to Kurpianki zrealizuje zadanie „Artystyczne Świętowanie” – artystyczne warsztaty dla dzieci o tematyce patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zajęcia będą połączone z konkursem plastycznym, w którym dzieci otrzymają w nagrodę drobne upominki. Żelaźnianki, podobnie jak w ubiegłym roku, zorganizują również uroczysty  marsz niepodległościowy 11 listopada, który przejdzie ulicami Żelaznej Rządowej. Podczas artystycznego świętowania Niepodległości będziemy mogli podziwiać występy lokalnych zespołów, Kół Gospodyń Wiejskich, a dzieci zaprezentują wiersze. Pochód z flagami zakończy się wspólną zabawą, rozmowami i wspominkami przy ognisku.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments