PONAD 55 MILIONÓW ZŁ POWIAT POZYSKAŁ I PRZEZNACZYŁ NA INWESTYCJE W 2014 ROKU. ZADŁUŻENIA PRAKTYCZNIE NIE MA. ZOBACZ NA CO POWIAT WYDAJE PIENIĄDZE…

Ponad 55 milionów złotych przewidziano na inwestycje powiatu przasnyskiego w samym tylko roku 2014. Wartość wydatków majątkowych przekracza 50% wydatków całkowitych powiatu. Zadłużenia praktycznie nie ma w ogóle.

Największe inwestycje realizowane są obecnie w obszarze drogowo-infrastrukturalnym, oświatowym i szpitalnym. W sumie na 2014 rok powiat zaplanował 31 zadań inwestycyjnych.

Pomimo tak dużych inwestycji i znakomitego wykorzystania funduszy unijnych i krajowych, dla których trzeba było zapewnić wkład własny, posiadamy ciągle zrównoważony budżet. Kilkuprocentowe zadłużenie ma pełne pokrycie w wolnych środkach na rachunku powiatu. Ta technika zarządzania finansami pozwala nam na spokojne regulowanie zobowiązań w sytuacji opóźnienia w przekazywaniu środków unijnych.

Przez 15 lat swojej działalności powiat przasnyski nie wygenerował żadnego zadłużenia, pomimo uchwał budżetowych zezwalających na deficyt i kredyt. W tegorocznym budżecie również przewidziano deficyt, ale będzie on miał swoje pokrycie w nadwyżce z tego roku.

W ciągu tych 15 lat powiat zrealizowaliśmy 453 inwestycje za prawie 400 mln zł i położyliśmy podwaliny pod dalsze kilkusetmilionowe przedsięwzięcia, ale już z udziałem przedsiębiorstw i wyższych uczelni. Te przyszłe mechanizmy inwestowania będą nieporównanie bardziej związane bezpośrednio z podniesieniem jakości życia indywidualnych mieszkańców powiatu, gdyż będą to inwestycje w miejsca pracy i innowacje.

–> POBIERZ INFORMATOR BUDŻETOWY POWIATU PRZASNYSKIEGO <–

Sławomir Czaplicki
Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego,
Promocji i Rynku Pracy
Rzecznik Prasowy


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments