Policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o strzelanie do uczniów na boisku szkolnym jednej ze szkół w Ciechanowie

W czwartek na boisku jednej ze szkół ponadpodstawowych w Ciechanowie słyszane były odgłosy przypominające wystrzały. Niegroźnie zranionych zostało 2 uczniów: 16-letnia dziewczyna i 16-letni chłopiec. Już po kilkunastu godzinach wytypowano osoby, które mogły brać udział w zdarzeniu, a następnego dnia pierwsi podejrzani zostali zatrzymani. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczono 2 wiatrówki.

 

– W czwartek około godz. 12:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na boisku szkoły ponadpodstawowej w trakcie trwania lekcji wychowania fizycznego zranione zostały 2 osoby. 16-latka i 16-latek mieli zaczerwienienie i zadrapanie naskórka. Świadkowie słyszeli huk przypominający wystrzał z broni pneumatycznej. Funkcjonariusze sprawdzili teren wokół szkoły oraz okolicę. Policjanci bardzo wnikliwie zajęli się sprawą i po kilku godzinach mieliśmy wytypowanych sprawców i uczestników tego zdarzenia – informuje asp. Magda Zarembska.

Już następnego dnia po południu w miejscu zamieszkania zatrzymany został 30 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, u którego policjanci znaleźli 2 wiatrówki i 2 pojemniki ze śrutem. Prawdopodobnie z nich padły strzały w kierunku uczniów. W ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego: 26 i 25 – latka. Natomiast dzisiaj rano funkcjonariusze zatrzymali czwartego mężczyznę, który mógł brać udział w zdarzeniu. 32 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego ukrywał się w piwnicy w miejscu zamieszkania.

– Trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyźni nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat więzienia. Czwarty z zatrzymanych najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. Wszyscy mężczyźni w trakcie zatrzymania byli trzeźwi – dodaje rzeczniczka.

Wszystkie czynności policjanci prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie. W działaniach ciechanowskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w zs. w Radomiu.

 

red

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments