Pijany, nie swoim autem i z podrobionym prawem jazdy – 25-letni kierowca odpowie przed sądem

Policjanci z Makowa Mazowieckiego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który posługiwał się podrobionym prawem jazdy. Na miejsce interwencji po odbiór auta przyszedł jego kolega. Jak się okazało był poszukiwany do odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

 

– W nocy (8.04) o godz. 1:35 w Makowie Maz. na ul. Kościelnej policjanci Wydziału Prewencji zauważyli bmw. Sposób jazdy zaniepokoił policjantów. Zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że 25-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Funkcjonariusze podczas kolejnych czynności ustalili, że 25-letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego nie posiada prawa jazdy, a podczas kontroli okazał podrobione prawo jazdy.

– Auto, którym kierował nie było jego własnością. Kiedy na miejsce interwencji zjawił się mężczyzna po odbiór auta, został również sprawdzony przez mundurowych. Okazało się, że 49-latek jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary 365 dni pozbawienia wolności – dodaje.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani. 25-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posługiwanie się podrobionym dokumentem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 49-latek trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments