Oznakowanie szlaku biegnącego wspomnieniami zmagań wojennych z czasów 1914-1918

16 lipca 2014r. Przasnyskie Stowarzyszenie Historii Ożywionej podpisało w Ciechanowie umowę unijną z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego – Adamem Struzikiem. Nasze stowarzyszenie otrzyma około 500 tyś złotych z Unii europejskiej na oznakowanie szlaku biegnącego wspomnieniami zmagań wojennych z czasów 1914-1918.

Trasę wyznaczać będą tablice informacyjne w czterech językach. Będzie można z nich wyczytać wiadomości historyczne, zapoznać się z przygotowana ofertą turystyczną oraz informacja jak spędzić czas, przemierzając szlak historyczny. Projekt to jednak nie tylko oznakowanie szlaku, ale też renowacja fragmentu zabytkowego parku podworskiego wraz ze stawem w Chojnowie. Turyści wszelkie informacje na temat szlaku i wydarzeń historycznych będą mogli czerpać min. ze strony internetowej w formie e-booka lub aplikacji na smartfonie.

Podpisanie umowy
śledziła TVP Warszawa a relację z tego wydarzenia było można oglądać podczas Kuriera Mazowieckiego. Materiał dotyczący tego wydarzenia zaczyna się w 09:20 minucie.

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-mazowiecki/wideo/16072014/16064451

Wypowiedz dla Katolickiego Radia Diecezji Płockiej marszałka województwa Adam Struzik.

http://krdp.fm/news/mazowsze/unijne-dofinansowanie-przyznane/


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments