Oszust podszywał się pod mieszkańca ulicy Osiedlowej w Przasnyszu. Wytropili go internetowi „Poszukiwacze Okazji” [VIDEO]

Twórcy kanału „Poszukiwacze okazji” wytropili oszusta, który „sprzedawał” po okazyjnych cenach w Internecie telefony i konsole na Facebook Marketplace. Jako swój adres podawał ulicę Osiedlową w Przasnyszu. Po danych pozostawionych w Internecie Poszukiwacze okazji doszli do wniosku, że mężczyzna mieszka w Płocku i jakiś czas temu wyszedł z więzienia. Historia miała ciąg dalszy.

 

Twórcy kanału „Poszukiwacze okazji”, mówią o sobie: „poszukujemy ciekawych rzeczy w serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych, na których można zarobić”. Okazje tego typu wystawiał niejaki Marcin Wiśnia, który jako swój adres podawał ulicę Osiedlową w Przasnyszu. Do Poszukiwaczy zgłosiła się osoba, która przez pana Marcina została oszukana, a kupiony w okazyjnej cenie telefon nigdy do niej nie dotarł. Co ciekawe okazało się, że osób poszkodowanych, oszukanych przez pana Marcina było znacznie więcej.

„Poszukiwacze okazji” podjęli rękawicę i postanowili wytropić rzekomego mieszkańca Przasnysza. Szybko zorientowali się, że mężczyzna pozostawił po sobie całą masę śladów, które pozwoliły twórcom kanału go zidentyfikować. Wyśledzono nawet jego prawdziwy adres zamieszkania w Płocku i fakt, że mężczyzna nie tak dawno wyszedł z więzienia.

Kilkukrotnie podjęli się próby rozmowy z oszustem. Ten najpierw zaprzeczał, potem po opublikowaniu pierwszego filmu, dosłownie „zalał” stronę komentarzami oskarżając Poszukiwaczy o udostępnienie danych chronionych przez RODO. Nie zabrakło gróźb skierowania sprawy na policję, czy nawet prób zastraszania. Nie zabrakło także ciężkich słów rzuconych w kierunku… partii Prawo i Sprawiedliwość…

Sprytny oszust z Facebook Marketplace okazał się nie być tak sprytny i inteligentny za jakiego się podawał. Obejrzyjcie sami…

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
19 dni temu

Także miałam zakupić od tego Pana 3 telefony.Ale jak napisałam że syn podejdzie po odbiór tych telefonów jeśli jest z Przasnysza to przestał odpisywać a wiadomości odczytywał.Mialam szczęście że nic nie przelałam tylko odbiór osobisty chciałam.

Arkadiusz
Arkadiusz
19 dni temu

Dobrze że złapany

Zibi
Zibi
18 dni temu

zaraz zaraz. a co na to policja? jakoś ich jedyne sukcesy to wlepienie mandatu za przekroczenie szybkości czy przypadkowe złapanie pijaka za kółkiem (jak im ktoś powie kto). bo jak przychodzi złapać oszusta internetowego to tylko rozkładają ręce w niemocy. pewnie za małe dodatki mają?

Madzia
Madzia
18 dni temu
Reply to  Zibi

Mija się Pan z prawdą. Wczoraj widziałam na FB , że uratowali kotka

Arturion
Arturion
18 dni temu
Reply to  Madzia

tak, tak kotka. wcześniej pieska na łańcuchu, złapali dzielnie rowerzystę z 2 promilami (akurat tego podp… inny uczestnik ruchu), 3 kierowców co przekroczyli o 7km prędkość i cyk mandat i cyk kasa się zgadza…. a tam jakieś wyłudzenia przez Internety, jakieś 'drobne’ kradzieże 60tys od babci co wypłaciła to jeszcze w papierze z banku – ile to papirologii i trzeba prowadzić postępowanie.