Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W poniedziałek  ( 01 czerwca br.) punktualnie o godzinie 14:00 rozbrzmiało przesłanie Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. W przasnyskim Zrywie Wolnych Serc wzięła udział młodzież, mieszkańcy Przasnysza oraz policjanci i przedstawiciele Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu.  Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w promowaniu życia bez uzależnień.

Przasnyski  Ogólnopolski Głos Profilaktyki  został zorganizowany  na placu przed Ratuszem Miejskim. Uczniowie z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego o Profilu Policyjnym, przasnyska Grupa PaTPORT  oraz przedstawiciele harcerzy prezentowali napisane na kartonach hasła profilaktyczne oraz zachęcali osoby obecne na rynku do udziału w „Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki”. W trakcie happeningu odczytano odezwę społeczności PAT i punktualnie o godzinie 14:00 zaproszono wszystkich przebywających na rynku do Zrywu Wolnych Serc .

Uczestnicy, trzymając prawą dłoń na sercu  przez 60 sekund wybijali wspólny rytm. „Rytm „Wolnych Serc” . Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą ..”

 Zaproszeni do współpracy przedstawiciele Auto Moto Klub Rzemieślnik w Przasnyszu  podczas spotkania promowali bezpieczeństwo  niechronionych uczestników ruchu drogowego ( motocyklistów, rowerzystów i pieszych). Każdy mógł zapoznać się z niezbędnym dla bezpieczeństwa wyposażeniem motocyklisty oraz zadawać pytania odnośnie prezentowanego motocykla. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki.

EŚ/EN

KPP w Przasnyszu


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments