Nowy samochód strażacki dla OSP Obrąb

Takiego pojazdu może pozazdrościć niejedna ochotnicza straż pożarna w powiecie przasnyskim. W grudniu strażacy z OSP Obrąb odebrali nowiuteńki średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wartość tego nabytku sięga ponad 808 tysięcy złotych.

Całkowity koszt zakupu samochodu wraz z wyposażeniem zamontowanym na stałe wyniósł dokładnie 808 110,00 złotych. Głównym inwestorem była Gmina Przasnysz, której zadaniem jest m.in. dbać o odpowiedni poziom zabezpieczenia przeciwpożarowego na swoim terenie. Dzięki zakupionemu sprzętowi teren Obrębu i okolic tej miejscowości z pewnością zyska na bezpieczeństwie publicznym.

Gmina jednak nie musiała ponosić wszystkich kosztów związanych z pozyskaniem nowego wozu. Na ten cel udało się pozyskać 100 tysięcy złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego, a także 200 tysięcy złotych ze środków będących w dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Tuż przed końcem roku udało się zaprezentować samochód w całej okazałości władzom samorządowym. Od nowego roku będzie on już służył ochotnikom z Obrębu.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments