„Nadzwyczajna” sesja Rady Powiatu Przasnyskiego – główny powód – budowa linii kolejowej Ciechanów – Przasnysz – Chorzele

14 listopada odbędzie się zwołana w pilnym trybie sesja Rady Powiatu Przasnyskiego. Głównym powodem konieczności zwołania jeszcze jednej w tej kadencji sesji Rady jest sprawa lokalizacji na terenie powiatu przasnyskiego nowej linii kolejowej Ciechanów – Przasnysz – Chorzele oraz reaktywacji linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele-Wielbark.

Konieczność zwołania jeszcze jednej sesji i to w trybie pilnym jest przede wszystkim pokłosiem ostatnich zakończonych sukcesem negocjacji starosty przasnyskiego Zenona Szczepankowskiego oraz marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika  z wielkimi inwestorami zamierzającymi lokalizować swoje fabryki w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej w Przasnyszu i w Chorzelach.  W ich wyniku w planie Kontraktu Terytorialnego znalazła się reaktywacja linii kolejowej Ostrołęka – Chorzele – Wielbark oraz  umieszczona została w nim budowa całkiem nowej linii kolejowej Ciechanów – Przasnysz – Chorzele.

Inwestorzy, którzy postawili bezapelacyjny wymóg dostępu do kolei otrzymali deklarację Marszałka o spełnieniu tego wymogu. Pisemną deklarację otrzymał także starosta przasnyski Zenon Szczepankowski.

W związku z tym konieczne są odpowiednie decyzje Rady Powiatu Przasnyskiego umożliwiające realizację poczynionych uzgodnień.

Nikogo w Przasnyszu, Chorzelach oraz w całym powiecie nie trzeba przekonywać, jak ogromny wpływ na rozwój będzie miała budowa nowej linii kolejowej i reaktywacja już istniejącej.


Sławomir Czaplicki

Kierownik Referatu

Rozwoju Gospodarczego, Promocji

i Rynku Pracy

Rzecznik Prasowy


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments