Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate – Dobre Miasto, 12.03.2016r

Zawodnicy Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w  Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w 12 marca 2016 roku w Dobrym Mieście.
Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami Polskiego Związku Karate.

W imprezie wzięło udział 220 zawodników z 33 klubów z północno – wschodniej Polski. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowali najbardziej utytułowani zawodnicy: obecna Mistrzyni Mazowsza – Weronika Krzywnicka (kategoria młodziczek – 50 kg) oraz obecny Wicemistrz Mazowsza – Jakub Kraśniak (kategoria młodzików – 65 kg) członek UKS „ISKRA” w Krasnem. Zawodnicy zdobyli złote medale, a w rezultacie trzecie miejsce drużynowo, w kategorii młodzików.

Dla Jakuba to debiut w tej randze zawodów, jakimi są Mistrzostwa Makroregionu Polski Wschodniej.

Wszystkie walki były przez niego prowadzone bardzo dobrze taktycznie, a to z kolei świadczy o jego zawodniczej dojrzałości. Jakub w szybki sposób potrafi „odczytać przeciwnika”, wygrywając swoje pojedynki półfinałowe przez wskazanie sędziów. Sam finał to już pokazanie talentu i zakończenia walki przed czasem, Ippon (cały punkt) –  z czego Jakub jest słynny. Potrafił wygrywać w tym sezonie swoje pojedynki w sześć sekund, nie dając żadnych szans swoim rywalom.

Wszystkie wyniki naszej kadry w tym sezonie to efekt cyklu przygotowań do wyjazdu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 21-22.05.2016 roku w Varnie (Bułgaria). W tych przygotowaniach biorą udział także pozostali nasi zawodnicy: Aleksandra Trzepanowska, Wiktoria Głowacka, Kacper Pawikowski, prowadzeni przez sensei Wojciecha Gołębiewskiego, senpai Adama Miśkiewicza i sensei Adama Chrzanowskiego.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym kadrowiczom.

Osu!

 

karate2_2_

karate3_3_


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments