Mieszkańcy gminy Krasne poznawali tajniki pieczenia chleba

W Wężewie odbyły się warsztaty piekarnicze poprowadzone przez Krzysztofa Jaworskiego Serowara Żuławskiego. Zorganizowała je Lokalna Grupa Działania „Północne Mazowsze”.

 

W piątek, 5 kwietnia w remizie strażackiej w Wężewie, w gminie Krasne odbyły się już ostatnie warsztaty piekarskie zorganizowane i sfinansowane przez Lokalną Grupę Działania „Północne Mazowsze”. Udział w nich wzięli przedstawiciele KGW, organizacji pozarządowych oraz miłośnicy chleba.

– W sumie przeprowadziliśmy 17 warsztatów o tej tematyce, w których uczestniczyło 375 osób. Wszystkie spotkania poprowadził Krzysztof Jaworski Serowar Żuławski wraz z Adamem Jaworskim, którzy dzielili się swoją wiedzą i pasją – wyjaśnia LGD „Północne Mazowsze”.

Podczas warsztatów ich uczestnicy poznali tajniki pieczenia dobrego chleba, mąki, drożdży i gotowania oraz pieczenia przy dźwiękach muzyki. Spotkanie w Wężewie odbyło się w ramach operacji  „Kreatywni liderzy w działaniu”.

– Ma ona na celu upowszechnianie i zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz rozwoju produktów lokalnych na obszarze partnerskich LGD, poprzez działania edukacyjne, integracyjne i promocyjne w trakcie trwania projektu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej – informuje LGD „Północne Mazowsze”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments