Mateusz Morawski zwycięzcą IV Międzygminnego Konkursu Matematycznego.

Mateusz Morawski, trzecioklasista ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach został zwycięzcą IV Międzygminnego Konkursu Matematycznego „Zadania z Oszczędzania”. Konkurs ten jest organizowany przez Limes Bank Spółdzielczy, który zarazem prowadzi ze szkołami projekt TalentowiSKO. Szkoła z Ulatowa-Adamów uczestniczy w tym projekcie po raz pierwszy.

Konkurs matematyczny jest skierowany do klas trzecich tych szkół, które uczestniczą w projekcie „TalentowiSKO”. Co roku udział biorą w nim najlepsi uczniowie z klas trzecich każdej szkoły. W tym roku w rywalizacji wzięło udział łącznie 7 szkół z gmin Chorzele oraz Krzynowłoga Mała.

Organizatorem tegorocznych zmagań trzecioklasistów była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1. im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach. Miejsce rozgrywania konkursu nie jest przypadkowe, ponieważ jest on organizowany w tej placówce, której uczeń okazał się najlepszy w poprzedniej edycji.

Uczestnicy mieli do rozwiązania osiem zadań dotyczących oszczędzania. Test nie był łatwy, nie brakowało emocji, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym roku okazał się nim Mateusz Morawski ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie-Adamach. To właśnie on zdobył I miejsce i okazały puchar dla najlepszego matematyka.

Wszystkie nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczała osobiście prezes banku, pani Aleksandra Wiśnicka, która pogratulowała wszystkim uczniom wiedzy i umiejętności matematycznych.

Zgodnie z zasadą, że konkurs organizuje szkoła, której uczeń zwyciężył w poprzednim roku, kolejna edycja odbędzie się w Ulatowie-Adamach.

Przy okazji warto wspomnieć, że ten sam uczeń niedawno odniósł inny sukces. W lutym w konkursie plastycznym organizowanym przez Diecezję Płocką Mateusz Morawski zajął 4. miejsce i zdobył wyróżnienie. Jego klasowa koleżanka Aleksandra Popiołek, która również zakwalifikowała się do tego konkursu, została obdarowana nagrodą za udział w rywalizacji.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments