Magiczna bożonarodzeniowa szopka u państwa Bojarskich na przasnyskim Zawodziu. Poczujmy magię świąt! [FOTO]

Od 2000 roku w okresie adwentu u państwa Mieczysława i Jadwigi Bojarskich, mieszkających przy ul. Zawodzie w Przasnyszu, powstaje wyjątkowa, bożonarodzeniowa szopka, której nie powstydziłoby się niejedno z europejskich miast. Rodzina przez blisko 2 dekady gromadziła i uzupełniała jej elementy. Ozdoby i figurki przywozili z bliższych i dalszych podróży, część ozdób to podarunki od rodziny i przyjaciół, pochodzące niekiedy z odległych części naszego globu.

 

Ustawianie szopki zajmuje rodzinie około 3 dni pracy, ponieważ do wielu elementów trzeba doprowadzić prąd, a całą, niezwykle delikatną kompozycję dokładnie rozplanować. Jak szacuje pani Jadwiga, w tej chwili cała konstrukcja składa się z około 50 podświetlanych budyneczków, a wszystkich mniejszych lub większych detali wystroju jest już ponad pół tysiąca.

Państwo Bojarscy starają się, aby sceneria jak najwierniej odwzorowała okolicę Betlejem, czyli piaszczysty krajobraz usiany krzewami, kwiatami oraz białymi domkami, widocznymi aż po horyzont. W centralnym punkcie konstrukcji znajduje się szopka nawiedzona przez trzech króli i zwierzęta. Ważny jest także dobór postaci lub figurek. Są one ustawione w taki sposób, aby zaprezentować pasterzy i pozostałych świadków narodzin Jezusa, a także Maryję i Józefa.

Starania małżonków niejednokrotnie przyniosły im zwycięstwa w konkursach na najpiękniejszą posesję lub najbardziej spektakularny świąteczny wystrój. O ich drugiej pasji – ogrodniczej – która pochłania ich czas wiosną, latem i jesienią pisaliśmy tu: Tajemniczy ogród na przasnyskim Zawodziu. Zobaczcie te cuda! [FOTO]

 

Zimą państwo Bojarscy skupiają się na radosnym oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, a magię tego czasu podkreślają w wyjątkowo malowniczy i spektakularny sposób. Dzięki ich zaproszeniu, już w trakcie Mikołajek, również my możemy poczuć wyjątkową atmosferę nadchodzących świąt.

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Szopki super.

Ale mam też info dla Pana Kefasa.
Od początku roku umarło w Polsce na Covid 1085 osób poniżej 44. roku życia.
Ile było z nich zaszczepionych? 3%.

Nie wyczytałem tego na stronie Fakty i Mity, tylko to oficjalne dane z Ministerstwa Zdrowia.

Ania
Ania
2 lat temu

Kefas to twój kochanek

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Ania

W przeciwieństwie do Ciebie czasami coś ciekawego napisze. A Ty chciałaś błysnąć a się tylko zbłaźniłaś. I po co?

jak
jak
2 lat temu
Reply to  Ania

Oj głupiaś ty.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Panie Marku przecież Ty nie ufasz obecnemu rządowi a opierasz sie na danych MZ tego rządu ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Ja nawet sobie nie ufam, więc jak mógłbym ufać notorycznemu kłamcy jakim jest Morawiecki? Ale w tym wypadku to chyba nie mają za bardzo możliwości manipulacji. Taką przynajmniej mam nadzieję.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
2 lat temu

Możemy tylko mieć nadzieję ale dochodzą głosy, że sa przypadki przypisywania Covida osobom, ktore zmarły na inne schorzenia. Co do zgonow Covidowych to znam 2 osoby, które zmarły w listopadzie tego roku 42 i 47 lat.

Kefas
Kefas
2 lat temu

Manipulacja polega na tym, że dane są od początku roku a zapisy na szczepienia dla roczników których dotyczą dane, rozpoczęły się 15 kwietnia. Mam wrażenie że niektórzy są leniwi albo bezkreśnie naiwni, że nie chce się im sprawdzać nawet tego co można łatwo i bezsprzecznie zweryfikować. Lis ostatnio zarzucił Rymanowskiemu, ze ten zaprasza do debaty ludzi o odmiennych poglądach i przez to jest foliarzem. Zawsze myślałem, że debata na tym polega, ale widocznie znaczenie wielu słów, uległo ostatnio zmianie. Rymanowski natomiast odpisał Lisowi słowami prof Kotarbińskiego, że nauka polega na podważaniu wszystkiego, co się da podważyć, by udowodnić to, czego… Czytaj więcej »

Marlena
Marlena
2 lat temu

To chyba bożonarodzeniowa miasteczko a nie „szopka” jak nazwano w artykule….ale to tylko moje spostrzeżenie

Maxx
Maxx
2 lat temu

Przydała by się wystawa w muzeum więcej ludzi by obejrzało. Bardzo ciekawe dekoracje.