Kierował samochodem mimo trzech sądowych zakazów. Wpadł w Przasnyszu na ulicy Orlika

Policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo trzech sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek (23.04) w Przasnyszu na ul. Orlika, policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen.

– Podczas kontroli okazało się, że 66- letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego kierując autem złamał orzeczone przez sąd trzy zakazy kierowania pojazdami – informuje mł. asp. Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca na każdej linii, naraziła bezpieczeństwo swoje i innych.

Kierowanie pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu jest przestępstwem zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego i grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

teraz dostanie 4 zakaz i tyle z tego

Marta
Marta
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

przecież ostatnio złapali gościa z 7 zakazami… fikcja. a ile kasy z podatków poszło na te akcje, na wynagrodzenie policji, prokurator i sądów które je wydały? zamiast przy 2 zakazie – konfiskata pojazdu na przykład? no tak zapewne , czekają jak zabije z 10osób na przystanku lub przedszkolaków pod placówka oświatową….

Zdzich
Zdzich
1 miesiąc temu

zamiast tych NICnieDających zakazików moze po 3 ujeb..ć łapę? po 5 obie?