Zagubiony 75-latek chodził wzdłuż torowiska. Policjanci uratowali go w ostatniej chwili

Mundurowi tuż przed przejazdem pociągu zdjęli z torów zagubionego i zdezorientowanego 75-latka. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarską.

 

Do zdarzenia doszło w Ciechanowie.

– W środę (24.04) kilka minut przed godz. 11, gdy dyżurny ciechanowskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie chodzącym wzdłuż torowiska w rejonie ul. Mleczarskiej w Ciechanowie. Powiadomieni o sytuacji mundurowi natychmiast przystąpili do działań. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole – informuje asp. Magda Zarembska, oficer prasowa KPP w Ciechanowie.

Policjanci po chwili zauważyli mężczyznę, który szedł po torach. Natychmiast podbiegli i odciągnęli go od torowiska, którym tuż po chwili przejechał pociąg.

– 75-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego był zdezorientowany i zagubiony. Nie potrafił powiedzieć, co robi w tym miejscu ani jak się tu znalazł. Mężczyzna był ograniczony ruchowo. Powiadomiony o sytuacji dyżurny, wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. 75-latek trafił pod opiekę medyczną – dodaje.

– Dzięki szybkiej informacji świadka i ogromnemu zaangażowaniu policjantów mężczyzna został uratowany dosłownie w ostatniej chwili. W sytuacjach takich jak ta liczy się szybkie działanie i każda minuta. Takie interwencje zawsze są dla policjantów trudne, ale pomimo napięcia i stresu, jednocześnie pojawia się radość i satysfakcja, z tego, że uratowane zostało kolejne ludzkie życie – przekazuje rzeczniczka.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments